Novinky | SK Jihlava | Sportovní klub Jihlava, atletika, florbal, judo, karate
Zpět na přehled oddílů

hokejbal

20. 03. 2012

Druhý devítibrankový příděl v této sezoně nadělili hokejbalisté Jihlavy pardubickému Svítkovu. Po podzimní domácí výhře 9:0 zvítězili na půdě soupeře 9:1 a již jen krůček je dělí od jistoty prvního místa po základní části. K tomu potřebují z posledních tří utkání získat alespoň dva body. Na druhé Sudoměřice si totiž stále drží sedmibodový náskok.

Zatímco hosté se vyhřívají na nejvyšší příčce ligové tabulky, domácí Svítkov musí do posledního kola tvrdě bojovat o šanci startovat v playoff. Kdo by ale od pardubických čekal zvýšenou snahu o zisk bodů, byl by zklamán. Ve slunečném odpoledni jihlavští od prvních vteřin střetnutí dominovali a domácím prakticky nepůjčili balonek. I přesto se aspirant na playoff dostal do vedení. V sedmé minutě se po šťastném odrazu dostal k balonu Šprincl a trefit odkrytou část klece již nebyl problém. Bohužel pro domácí byl tento moment prakticky jediným vážnějším ohrožením Šteflovi branky. Ještě do první přestávky favorit z Jihlavy rozhodl o osudu celého utkání. Během čtyřiceti vteřin 10. minuty se nejprve po přesné přihrávce Blaška poprvé prosadil Smutný, aby misky vah na stranu hostů překlopil dorážející Javorka. A další branky na sebe nenechaly dlouho čekat. V předposlední minutě předvedli lahůdkovou kombinaci Vávrů, Střecha a zakončující Danko, ještě do první sirény pak vymetl pavouky v brance domácích bombou Dlabaja.

Vzhledem k jasnému vedení Jihlavanů ve zbytku utkání tempo viditelně opadlo a k vidění tak byl bezstarostný hokejbal postrádající jakýkoliv náboj. Otázkou tak zůstávalo, kolik branek se favoritovi podaří vstřelit. Ve druhé třetině úřadoval hlavně rychlonohý druhý útok hostů. Nejprve se za záda domácích obránců dostal Danko a s brankářem Mroviecem si doslova pohrál, obdobný únik o chvíli později předvedl i Střecha a střelou mezi betony zvýšil již na 6:1. Poslední patnáctiminutovka ještě nabídla další tři branky a neúspěšný útok na dvouciferné skóre v jihlavském podání. O dvě branky se postaral hostující kapitán Smutný a „donutil“ tak dokonce jednoho z domácích fanoušků vhodit mezi mantinely klobouk na oslavu hattricku. Definitivní tečku za utkáním pak udělal svým druhým gólem Javorka, který využil souhru s Novákem.

„Dnešní zápas proběhl spíše v tréninkovém tempu, soupeř nás neměl prakticky čím ohrozit. Pro nás jsou důležité pouze získané tři body. Co se týče hry, není prakticky co hodnotit. Jediné co si můžeme vytýkat jsou nepovedené přesilové hry, ale aspoň máme na čem pracovat,“ hodnotil s úsměvem autor tří branek jihlavský Roman Smutný.

ERA Svítkov Stars Pardubice – SK Toptrans Jihlava     1:9 (1:4, 0:2, 0:3)

Branky: 6:08 Šprincl – 9:19 Smutný (Blaško), 9:59 Javorka (Homola), 13:53 Danko (Střecha, Vávrů), 14:34 Dlabaja (Smutný, Brázda), 21:52 Danko (Střecha, Blaško),   27:18 Střecha (Danko, Blaško), 34:21 Smutný (Dlabaja, Brázda), 38:44 Smutný, 43:41 Javorka (Novák)

Vyloučení: 7:2            bez využití       V oslabení: 0:1          Střely: 16:30

Sestava SK Toptrans: Štefl, od 40. Peschout – Šerý, Homola, Blaško, Dlabaja – Smutný, Brázda, Bartejs, Střecha, Danko, Javorka, Vávrů, Fiala, Novák