Novinky | SK Jihlava | Sportovní klub Jihlava, atletika, florbal, judo, karate
Zpět na přehled oddílů

hokejbal

27. 03. 2012

I přes sobotní porážku s Opavou si jihlavští hokejbalisté o den později díky výhře nad Porubou definitivně zajistili první místo po základní části. V posledním kole soutěže tak zbývá vyřešit otázku, kdo bude soupeřem Jihlavy ve čtvrtfinále. Rozhodovat se bude mezi dvojicí Česká Třebová a Přelouč.

Proti opavskému celku se hráčům z Vysočiny na domácím hřišti tradičně nedaří a nejinak tomu bylo i v letošním ročníku. Ihned na začátku střetnutí nabídli domácí Slezanům dvě přesilové hry, ani v jedné ale nedokázali hosté výrazněji ohrozit Humlíčka v domácí brance. Oboustranně nemastná neslaná hra pokračovala i po zbytek první třetiny, a když jihlavští v jejím závěru pohrdli i dlouhou přesilovou hrou 5 na 3, nebylo velkým překvapením, že na konci první části svítil na ukazateli skóre stejný stav jako na začátku. Na první změnu stavu si tak příznivci domácího celku museli počkat do 19. minuty. Smutný přesnou přihrávkou našel rozběhnutého Nováka a ten prostřelil Grufíka v hostující brance. Vstřelená branka na obrazu hry příliš nezměnila a oba celky i nadále dbaly především na obranu. I tak oba brankáři museli předvést několik důležitých zákroků, aby skóre zůstalo nezměněno. To se dařilo až do závěrečné pětiminutovky. Ve 42. minutě udeřilo jako blesk z čistého nebe. Přikryl vyhrál buly přímo na hůl Přibyly a jeho střela se zastavila až za Humlíčkem. Do konce utkání stále zbývalo dost času a nakonec došlo i k jeho rozuzlení. Nejprve rozhodčí správně neuznali Brázdovi branku pro hru vysokou holí, o to více bylo překvapující, když za několik vteřin později posoudili podobný moment na druhé straně zcela opačně. Branka Matějáka z poslední minuty tak zajistila hostům druhé vítězství nad Jihlavou v sezoně. Opava tak jako jediná dokázala letos sebrat domácím všechny body.

„Proti Opavě jsme neodehráli dobrý zápas. Od začátku se utkání hodně kouskovalo a nám se nepodařilo po celý jeho průběh dostat do tempa. I když jsme se dostali do vedení, druhou branku se nám přidat nepodařilo. Určitě jsme dnes nebyli horším týmem, zároveň si ale musíme přiznat, že za náš výkon jsme si dnes vyhrát nezasloužili,“ uznal jihlavský kapitán Smutný.

Spravit chuť si mohli Jihlavané o den později proti poslední Porubě. Velkou šanci otevřít skóre dostali již v samotném úvodu, přesilová hra 5 na 3 ale opět vyšuměla do ztracena bez vyloženější šance. V 6. minutě se už ale domácí mohli poprvé radovat. Jeden z obránců Poruby doslova namazal Novákovi, který mezi nohami brankáře protlačil balonek za brankovou čáru. Stejný hráč navíc v 9. minutě využil kombinaci v přesilové hře a vstřelil jubilejní stou branku Jihlavy v této sezoně. Hosté po celý zápas předváděli, proč okupují poslední místo v tabulce a Peschout, který naskočil v domácí brance, se spíše nudil. Jihlavští kontrolovali hru, do konce druhé třetiny ale přidali jen jednu branku, když se ve 20. minutě v přesilové hře od modré čáry prosadil Smutný.

Závěrečných patnáct minut pak přineslo další čtyři branky do sítě hostů. Nejprve zaznamenal svoji druhou trefu v utkání Smutný, o minutu později zvýšil již na 5:0 Javorka. Ve 39. minutě využil Šerý další přesilovou hru domácích a účet utkání uzavřel svoji třetí trefou Smutný.

„I když ani proti Porubě jsme nepředvedli žádný oslnivý výkon, vítězství v zápase a tím pádem i v základní části jsme si už ujít nenechali. Do playoff ale rozhodně musíme vstoupit mnohem svědomitěji. Mohlo by se totiž lehce stát, že pro nás sezona skončí dřív než bychom chtěli, rozhodně nás nečeká nic lehkého“ krotí přehnaný optimismus po základní části Smutný.

SK Toptrans Jihlava – SHC Opava            1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Branky: 18:09 Novák (Smutný, Blaško) – 41:40 Přibyla, 44:14 Matěják

Vyloučení: 4:5, navíc Christ (Opa) 10´ OT bez využití        Střely: 31:32

SK Toptrans Jihlava – TJ Sokol Poruba               7:0 (2:0, 1:0, 4:0)

Branky: 5:33 Novák, 8:27 Novák (Šerý), 19:54 Smutný (Brázda, Javorka), 34:02 Smutný (Javorka, Fiala), 35:24 Javorka (Blaško), 38:46 Šerý (Smutný), 42:56 Smutný (Novák)

Vyloučení: 6:11         Využití: 3:0                 Střely: 35:16

Sestava SK Toptrans: Humlíček, proti Porubě Peschout (Štefl) – Šerý, Gregor, Homola, Blaško, Dlabaja, Vávrů – Smutný, Brázda, Novák, Střecha, Danko, Píbil,  Javorka, Fiala, Procházka