03. 04. 2012

Základní část I.NHbL východ je minulostí. Jihlavští hokejbalisté v posledním střetnutí vyhráli díky poslední třetině na půdě Ježků z Heřmanova Městce 5:3 a mohou se připravovat na čtvrtfinálové boje. V nich se nakonec střetnou s celkem České Třebové.

V aprílovém počasí, kdy sluníčko střídaly sněhové vločky, zavítali hokejbalisté jihlavského SK na půdu předposledního Heřmanova Městce. Utkání od prvního hvizdu postrádalo jakýkoliv náboj, a kdo by neviděl první dvě třetiny, o nic důležitého by nepřišel. Favorit z Vysočiny vstoupil do utkání až příliš bohorovně a poctivě pracující domácí defenziva bez větších problémů zachytávala nájezdy soupeře. I když se hosté radovali z brzké branky, ta nebyla uznána pro posunutí branky. Po hříchu to bylo jedno z mála vážnějších ohrožení klece Ježků za prvních třicet minut. A jak to tak bývá, trest se dostavil na druhé straně. Kajaňka zůstal trestuhodně nepokrytý před brankou Peschouta a kličkou otevřel skóre. Ještě do konce druhé části navíc domácí svůj překvapivý náskok zdvojnásobili, když přesilovou hru využil Mašík.

Závěrečná třetina základní části ale přinesla brankovou smršť. Na snížení z hole Střechy ještě dokázal znovu odpovědět Mašík, senzace na úkor favorita se ale nakonec nekonala. Za pouhých šest vteřin totiž znovu přiblížil hosty na dostřel Vávrů, a když o minutu a půl později nabyl Danko Javorkovi, bylo srovnáno. Stejná dvojice si spolupráci zopakovala v minutě 37. a Danko si v samostatném úniku doslova pohrál s brankářem Palečkem. Definitivní podobu skóre pak dali jihlavští v přesilové hře dvě minuty před koncem duelu. Brázda zakombinoval s Píbilem a pro Danka již nebyl problém zakončit do prázdné branky. I přes nepříznivý průběh tak Jihlavané dokázali v poslední části pěti brankami zlomit odpor soupeře a na své konto si tak připsali osmnácté vítězství v sezoně.

„Dnešní zápas snad ani nemá cenu hodnotit. Pro nás je důležité, že základní část skončila a my se musíme připravit na Českou Třebovou. I když se jedná o osmý tým soutěže, určitě nás nečeká jednoduchý souboj. Od nás se navíc nečeká nic jiného než postup, což nás může trochu svazovat. S tím se ale musíme vyrovnat. Doufám, že nás přijde podpořit co nejvíce fanoušků a pomůžou nám k vítězstvím,“ přeje si kapitán Jihlavy Roman Smutný.

Ježci Heřmanův Městec – SK Toptrans Jihlava    3:5 (0:0, 0:2, 1:5)

Branky: 25:47 Kajaňka, 28:53 Mašík, 33:07 Mašík – 32:00 Střecha (Danko), 33:13 Vávrů (Fiala), 34:53 Javorka (Danko), 36:35 Danko (Javorka), 42:41 Danko (Píbil, Brázda)

Vyloučení: 4:7            Využití: 1:2                 Střely: 29:41

Sestava SK Toptrans: Peschout – Šerý, Homola, Blaško, Gregor – Brázda, Novák, Píbil,  Střecha, Danko, Javorka, Fiala, Vávrů