Novinky | SK Jihlava | Sportovní klub Jihlava, atletika, florbal, judo, karate
Zpět na přehled oddílů

12. 04. 2012

Jihlavští hokejbalisté odstartovali rozhodující část letošního ročníku první ligy. O velikonočním víkendu vstoupili úspěšně do čtvrtfinálové série proti České Třebové a po výhrách 4:3 po samostatných nájezdech a 7:0 je dělí poslední krok od postupu do semifinále. První šanci k jeho vybojování budou mít o nadcházejícím víkendu na půdě soupeře.

Že vyřazovací část je úplně jinou soutěží se potvrdilo i v prvním čtvrtfinálovém zápase mezi Jihlavou a Českou Třebovou. V základní části sice oba celky dělilo propastných 29 bodů, o vítězi prvního duelu ale musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Jihlavští se sice dočkali rychlého dvoubrankového vedení, nervozitu z holí se jim ale takřka po celý zápas setřepat nepodařilo. V šesté minutě nabil Danko Střechovi a ten z vrcholu kruhů prostřelil brankáře Ehrembergera. Stejná dvojice si spolupráci zopakovala ani ne o dvě minuty později a zdálo se, že favorit si bude kráčet k pohodlnému vítězství. První varování se ale dostavilo ještě před přestávkou. Hosté dostali výhodu dlouhé přesilové hry a v její polovině dorazil Häusler balonek za záda Humlíčka v domácí brance. Na začátku druhé třetiny se pak hosté dokázali prosadit i v početní nevýhodě. Švec unikl  všem domácím hráčům a rychlou kličkou vyrovnal. Vývoj utkání jihlavskými evidentně otřásl a iniciativu převzal na dlouhé minuty jejich soupeř. I přesto se mohli domácí vrátit zpátky do vedení. Střecha přetlačil Ehrembregera, rozhodčí ale nejen nesprávně přerušili hru, jihlavského forvarda navíc poslali na trestnou lavici.  Po dvou třetinách tak na ukazateli skóre svítil stav 2:2.

Horší vstup do závěrečného dějství si snad hráči z Vysočiny ani nemohli představit. Již po 48 vteřinách využil nedůslednosti v obraně domácích Vostrčil a lehkou střelou překvapil Humlíčka. V 39. minutě pak mohlo být ještě hůře. Po faulu na jednoho z unikajících hráčů nařídili arbitři utkání trestné střílení, Humlíček se ale překvapit nenechal. Jihlavané postupně stupňovali aktivitu a ve 41. minutě se dočkali odměny. Gregor se dostal ve středním pásmu k balonku a přízemní střelou poslal utkání do prodloužení. V něm se diváci branky nedočkali a na řadu musely přijít samostatné nájezdy. V nich domácí předvedli brilantní představení. Postupně se prosadili Danko, Novák i Smutný a i když hosté dvakrát dokázali snížit, vyrovnání se nedočkali.

„Zápas byl z naší strany až příliš nervózní. Sice jsme se dostali do vedení, herně to ale od začátku nebylo ono. Hráči Třebové byli všude dřív a zaslouženě vývoj otočili. Duel asi rozhodlo neproměněné trestné střílení ve třetí třetině. Prohrávat o dva góly 5 minut před koncem, to už by se těžko otáčelo. Takhle můžeme být nakonec spokojeni. Není důležité jak, ale že jsme vyhráli. Do dalších zápasu se ale musíme hodně zlepšit,“ prohlásil autor vítězného nájezdu Roman Smutný.

Druhé čtvrtfinále nabídlo odlišnou podívanou. Jihlavští do utkání vstoupili o poznání aktivněji a výsledkem byly tři přesilové hry v krátkém sledu po sobě. Poslední z nich se nakonec domácím podařilo využit. Vávrů napřáhl z uctivé vzdálenosti a jeho střela se zastavila až v síti. Hosté se před Humlíčka dostávali spíše sporadicky a když jejich největší šanci zhatil v poslední vteřině obránce Homola, šlo se do kabin za stavu 1:0. Tento výsledek ale dlouho nevydržel. Ve druhé minutě druhé části Gregor vystihl rozehrávku soupeře, přihrál Digrinovi a ten krásnou střelou vymetl horní roh branky Ehrembergera. O chvíli později domácí dostali výhodu přesilové hry 5 na 3 a Zeleného střela zapadla přesně pod víko bezmocného brankáře Třebové. Ve 23. minutě Novák přidal již čtvrtou branku, hosté ale rozhodně nechtěli prodat kůži lacino. Ve třetí části několikrát zle zatopili domácí obraně, brankář Humlíček se ale rozhodl, že balonek za svá záda tentokráte nepustí. To jeho protějšek inkasoval ještě třikrát. Na přelomu 40. a 41. minuty se postupně prosadili Danko, Digrin a Střecha a uzavřeli tak účet druhého zápasu na stavu 7:0.

„Nedělní zápas byl úplně o něčem jiném. Zlepšili jsme pohyb a výsledkem bylo více šancí, které se nám navíc podařilo proměnit. Na tenhle výkon musíme navázat i v dalším zápase. Samozřejmě bychom rádi sérii ukončili co nejdříve, rozhodně ale nesmíme nic podcenit. Stále ještě není nic rozhodnuto,“ upozorňuje Smutný.

SK Toptrans Jihlava – TJ lokomotiva Česká Třebová    4:3sn (2:1, 0:1, 1:1 – 3:2)

Branky: 5:17 Střecha (Danko, Píbil), 6:50 Střecha (Danko), 40:20 Gregor (Zelený), rozhodující nájezd Smutný – 13:27 Häusler, 18:26 Švec, 30:48 Vostrčil

Vyloučení: 12:9          Využití: 0:1                 V oslabení: 0:1                       Střely: 30:33

SK Toptrans Jihlava – TJ lokomotiva Česká Třebová    7:0 (1:0, 3:0, 3:0)

Branky: 9:08 Vávrů (Střecha, Danko), 16:17 Digrin (Gregor, Smutný), 17:44 Zelený (Šerý), 22:02 Novák (Javorka), 39:05 Danko (Střecha, Humlíček), 40:28 Digrin (Smutný), 40:40 Střecha (Danko)

Vyloučení: 7:6, navíc Vostrčil (Tře) 10´OT               Využití: 2:0                 Střely: 34:25

Sestava SK Toptrans: Humlíček (Peschout) – Šerý, Homola, Blaško, Gregor, Dlabaja, Zelený – Smutný, Brázda, Novák, Píbil, Střecha, Danko, Javorka, Fiala, Vávrů, Digrin, Procházka