18. 04. 2012

Opět po roce dokázali hokejbalisté SK Toptrans Jihlava postoupit do semifinále východní části I.NHbL. Po dvou domácích výhrách zvítězili na půdě České Třebové 7:3 a o finále si zahrají s Poličkou. Ta překvapivě vyřadila loňského vítěze ze Sudoměřic v poměru 3:1 na zápasy.

Jihlavští hokejbalisté odjížděli do České Třebové s dvojzápasovým náskokem a odhodláním ukončit sérii co nejdříve. V brance domácích nastoupil tentokráte Šmíd, o čisté konto ale přišel velice záhy. Již v první minutě se po buly dostal k balonku Novák a otevřel skóre. Ještě lépe se hostům dýchalo o tři minuty později. V oslabení utekl všem Danko a předložil Střechovi balonek před odkrytou klec – 0:2. Domácí celek ale přispěchal s rychlou odpovědí. Humlíček neudržel míček a Matyáš zakončoval do zcela prázdné branky. V první třetině ale jihlavští svého soupeře přehrávali a výsledkem byla třetí branka. Opět Střecha přetlačil obránce a vrátil hostům dvoubrankový náskok. Ten se ještě do přestávky navíc povedlo navýšit. Agilní Střecha se protáhl podél mantinelu a dvě vteřiny před sirénou stačilo Brázdovi nastavit hůl před poloprázdnou brankou – 1:4.

Druhá část naopak začala pro celek z Vysočiny nejhůře, jak mohla. Už po půl minutě využil nedůslednosti v obraně Macků a mezi betony prostřelil Humlíčka. Hned v dalším střídání navíc fauloval Zelený a domácí měli šanci vstřelit kontaktní gól. Tu ale zmařil Voleský, který inkasoval trest ve hře za kopnutí do ležícího Javorky. Nabídnutou výhodu zužitkoval v 21. minutě Šerý, který využil dostatek prostoru a střelou k levé tyči překonal Šmída popáté. Domácí ale ve snaze odvrátit blížící se konec sezony ještě zvýšili svoji aktivitu a chvílemi dělali hostujícími celku velké problémy. Znovu se ale radovali jihlavští. Danko se Střechou úplně vyřadili celou obranu soupeře a v situaci dva sami na brankáře Šmída si věděli rady. Ve 24. minutě skončilo utkání pro brankáře Humlíčka, kterého po laciném inkasovaném gólu nahradil Peschout. Ten, i když utkání bylo prakticky rozhodnuto, musel předvést několik důležitých zákroků, aby skóre zůstalo nezměněno. Ve třetí části si hosté zkušeně hlídali získaný náskok a nedali soupeři šanci pomýšlet na zvrat. Definitivní tečku za čtvrtfinálovou sérií udělal při powerplay domácích kapitán Smutný a ztvrdil tak postup svého celku do semifinále.

„I když jsme postoupili už po třech zápasech, nesmíme usnout na vavřínech. Až na druhý domácí zápas jsme totiž nepředvedli nijak oslnivé výkony. Hlavní je ale postup. Teď máme 14 dní pauzu a v ní se musíme co nejlépe připravit na Poličku. Rozhodně nás nečeká nic jednoduchého,“ je si vědom střelec poslední branky Smutný.

TJ lokomotiva Česká Třebová - SK Toptrans Jihlava 3:7 (1:4, 2:2, 0:1)

Branky: 5:10 Matyáš, 15:31 Macků, 23:44 Hynek – 0:45 Novák (Brázda, Smutný), 3:35 Střecha (Danko), 10:58 Střecha (Danko), 14:58 Brázda (Střecha, Danko), 20:02 Šerý (Zelený, Smutný), 22:34 Danko (Střecha), 43:29 Smutný (Brázda)

Vyloučení: 3:9, navíc Voleský (Tře) trest ve hře          Využití: 0:2              V oslabení: 0:2 Střely: 21:21

Sestava SK Toptrans: Humlíček, od 24. minuty Peschout – Šerý, Homola, Vávrů, Gregor, Dlabaja, Zelený – Smutný, Brázda, Novák, Píbil, Střecha, Danko, Javorka, Fiala, Procházka