Novinky | SK Jihlava | Sportovní klub Jihlava, atletika, florbal, judo, karate
Zpět na přehled oddílů

09. 05. 2012

K víkendovému dvojutkání II.ligy mužů v národní házené odcestovali národní házenkáři SK Autonotu na hřiště celků z popředí tabulky – druhého brněnského Drakenu a třetí Rokytnice u Přerova. Jakýkoliv bodový import by byl pro jihlavské házenkáře cenným úspěchem a zároveň i povzbuzením do dalších bojů a tato mise byla nakonec splněna vybojovaným vítězstvím v Rokytnici. Trenér Navrátil na Moravu odcestoval s téměř kompletním kádrem, chyběl pouze T.Nožička, který si odpykává disciplinární trest a v této sezóně ho již v dresu Autonotu neuvidíme.

Draken Brno - SK Autonot Jihlava 16:12 (10:5)

Tradiční soupeř Autonotu přivítal Jihlavu v roli favorita, s minimální bodovou ztrátou v tabulce je aktuálně asi jediným konkurentem lídrovi tabulky z Vítkovic v souboji o postup do nejvyšší soutěže.

Autonotu se na hřišti na Kraví Hoře dlouhodobě nedaří a ani úvod sobotního zápasu nenasvědčoval, že by tomu mělo být jinak. Na přesné zásahy střelců Drakenu nedovedli hosté odpovědět, několik nastřelených tyčí a tradičně výborné zákroky brněnského brankáře Diviny přispěly k rychlému trháku domácích házenkářů s vedením 4:1. I přes velkou snahu hráčů Autonotu se i nadále dařilo Drakenu přehrávat svého soupeře, i když jim to nepřesnosti v přihrávkách Jihlavanů značně ulehčovaly.

Do druhé poloviny zápasu nastoupili hosté s přáním udělat ještě něco s nepříznivým vývojem. Zvýšeným nasazením herně s Drakenem srovnali krok, k žádným zásadním změnám ve vývoji skóre to ale nevedlo. Trenér Autonotu Navrátil vyzkoušel i změnu brankařů, na bodový zisk to ale stejně nestačilo.

Sestava a střelci :

Dvořáček, Dvořák – Berka, Kníže, Tomenendál, Braun – Barák 3, Tesař 4, Gálik 2, Krpálek 3

TJ Sokol Rokytnice - SK Autonot Jihlava 16:20 (9:11)

V nedělním dopoledni předvedli házenkáři SK Autonotu proti neoblíbenému soupeři z moravského venkova mnohem bojovnější výkon než o den dříve proti Drakenu. Zpřesněnou kombinací a dobrou střelbou zaskočili favorizovanou Rokytnici už od prvních minut utkání. Slabší chvilku si v prvním poločase vybral zejména nejistý brankář domácích, kterého střelci Autonotu „našli“ střelami do spodní části branky.

Nepříliš přesvědčivě působil během celého zápasu i rozhodčí Liška, který na sebe upozornil již po deseti minutách hry poněkud přísným vyloučením obránce Jihlavy Berky. Zatímco během útočných akcí Autonotu přihlížel s bohorovným klidem zákeřné hře rokytnické obrany, na opačné straně pravidelně „odměňoval“ zákroky obránců Jihlavy šestimetrovými hody. Hosté se však ani tímto nenechali rozhodit a neustále si udržovali jednobrankový náskok. Za vyloučeného Berku zaskočil vedle dlouhánů Knížete a Tomenendála zkušený Braun, který svou nenápadnou, ale účelnou hrou platil na hbité útočníky soupeře.

V posledních minutách první půle se ještě dostal Autonot do tříbrankového trháku, který stačili do přestávky domácí jen zkorigovat na pro Jihlavu nadějných 9:11.

I po přestávce působili hosté jistějším dojmem, tvrdě hrající házenkáře Rokytnice dál trestali přesnými zásahy a naopak domácím povolili skórovat až po třinácti minutách, kdy již vedli o pět branek. Nemusel je tak mrzet ani Gálikem neproměněný pokutový hod. V této fázi hry měly obrany obou celků převahu nad ofenzivní snahou útočných řad a diváci tak mohli sledovat napínavý boj o každý míč. Několik nepřesností na straně Autonotu nakonec umožnilo domácím snížit osm minut před koncem až na pro ně přijatelné dvougólové manko. Reakce trenéra Jihlavy Navrátila v podobě oddychového času ale vedla k uklidnění jeho svěřenců a poté, co na sebe vzal střeleckou odpovědnost nejlepší hráč Jihlavy Tesař, bylo o vítězi rozhodnuto.

Výborný výkon předvedli tentokrát všichni hráči Autonotu. Za vybojované vítězství patří pochvala jak obraně, ve které exceloval bezchybně pozičně hrající Tomenendál, tak útoku, ve kterém se vedle střelce Tesaře prosadili i zkušený Barák a mladý talentovaný Krpálek. Je dobrým zjištěním, že i při dosavadním střeleckém trápení rekonvalescenta Gálika a absenci T.Nožičky nechybí v sestavě Autonotu ofenzivní kvalita.

Další bodový zisk plánují svěřenci M.Navrátila už v nedělním regionálním derby s házenkáři Humpolce, kteří sice nadále okupují sestupové pozice, jejich zlepšenou formu ale dokládá nečekaný pětibodový import z dosavadních čtyř jarních zápasů. Jejich hra je postavena zejména na výkonu gólmana J.Bartáka, který nastupoval ještě vloni v jihlavském dresu.

Dvořáček – Berka, Kníže, Tomenendál, Braun – Barák 4, Tesař 10, Krpálek 5, Gálik 1