HOKEJBAL

04. 09. 2012

Ani na druhý pokus se jihlavským hokejbalistům nepovedlo vydolovat první extraligové body. I když na půdě Pardubic zásluhou Smutného vedli, odešli nakonec poraženi 3:1. Stejně jako v prvním utkání přitom doplatili na slabou koncovku a zbytečné chyby v obraně.

Do utkání v Pardubicích již na straně jihlavských zasáhla i dvojice hostujících hráčů Martin Šmíd a Miloš Grubhoffer, ani oni ale k zisku bodů nepomohli.   Jihlavští začali aktivně a v úvodních minutách zápasu byl k vidění otevřený hokejbal nahoru dolů. Domácí se sice snažili, přes zhuštěnou defenzivu Jihlavy se ale dlouho nemohli prosadit. Když už se k ohrožení klece Humlíčka dostali, mladý jihlavský brankář bez problémů situace vyřešil. V 11. minutě se jihlavští dočkali první extraligové branky v sezoně. Šerý našel na modré Jobáka, který v přečíslení předložil Smutnému a ten nadvakrát překonal Mroviece v domácí brance. Pardubičtí se snažili o rychlou odpověď, do první sirény se ale vyrovnání nedočkali.

Na začátku druhé části se navíc hostům naskytla dobrá příležitost ke zvýšení. V přesilové hře sice zamknuli svého soupeře v jeho obranném pásmu, brankář Mroviec ale tlaku odolal. A stejně jako při utkání s Kert Parkem Praha byli jihlavští potrestáni. Ve 22. minutě se do zakončení dostal domácí kapitán Filip a poprvé dostal balonek za Humlíčka. Autosklářů bylo najednou plné hřiště a jihlavská obrana nevěděla, kde jí hlava stojí. S vypětím všech sil se ale celku z Vysočiny podařilo ubránit a do kabin tak oba týmy odcházely za stavu 1:1.

O rozdělení bodů tak musela rozhodnout třetí třetina. I v ní byli domácí aktivnějším celkem a na Humlíčka se valil jeden útok za druhým. Logickým vyústěním tak byla vedoucí branka pardubických. K odraženému balonu se dostal Kamaryt a dorazil jej až za brankovou čáru. Jihlavští se sice snažili vytvářet si šance na vyrovnání, přes domácí defenzivu se ale prosadit nedokázali. Ve 40. minutě navíc Urbanec zvýšil na dvoubrankový rozdíl a definitivně tak přisoudil body domácím.

„Dnešní soupeř byl určitě jednodušší než Kert Park, bohužel jsme ale opět nedokázali bodovat. I přes dobrý vstup do zápasu jsme znovu příliš chybovali v obraně a opět nedokázali zužitkovat naše šance. Soupeř nás za to potrestal a vývoj zápasu otočil. I když Pardubice nepředvedly nijak oslnivý výkon, stačilo jim to. Nebýt brankáře Humlíčka, skóre mohlo být i výraznější. Do následujících domácích zápasů máme hodně co zlepšovat,“ nebyl s výsledkem vůbec spokojený doposud jediný střelec Jihlavy Roman Smutný.

Následující víkend čeká na SK Toptrans Jihlava mistr loňské sezony Vlašim a Jindřichův Hradec. Jihlavští již musejí bezpodmínečně bodovat…