Novinky | SK Jihlava | Sportovní klub Jihlava, atletika, florbal, judo, karate
Zpět na přehled oddílů

hokejbal

08. 10. 2012

Stejný scénář jako před čtrnáctidenní extraligovou pauzou byl o víkendu k vidění v areálu jihlavského hokejbalu. V sobotním duelu domácí takřka neodporovali ALPIQu Kladno (0:3), aby o den později díky zcela odlišnému výkonu přehráli Plzeň 4:1. Druhé vítězství v sezoně znamená posun na desáté místo, pouze o skóre za dvojici Karviná, Most.

Po reprezentační pauze čekal na jihlavské hokejbalisty další těžký úkol. Na domácí půdě se poslední zářijovou sobotu postavili trojnásobnému extraligovému mistrovi z let 2009-2011. I když sestava Středočechů se od té doby výrazně změnila, favorit utkání byl jasný. A hned ve druhé minutě hosté dokázali udeřit. Po vyhrané buly vypálil Čermák a míček se štěstím propadl až za Humlíčka. Domácí celek nemohl najít recept na dobře se pohybující kladenské hráče a nebýt několika přesilových her, brankář Jirotka by ani nemusel stát mezi třemi tyčemi.   Po bezkrevné první třetině tak hosté vedli 1:0 a i ve druhé části byli jednoznačně lepším celkem. Střelu Radka Šímy z úvodu prostředního dějství ještě zastavilo břevno, jeho jmenovec Jakub o pár minut později se již radovat mohl – 0:2. Prakticky po rozehrání se v  jediné velké šanci domácích ocitl Vávrů, po ideální přihrávce Jobáka jej ale Jirotka vychytal lapačkou. To Humlíček v 28. minutě si vedl o mnoho hůře. Soukup vypálil od červené čáry a míček se dokutálel až za záda jihlavského brankáře. Před oběma celky sice bylo ještě závěrečných patnáct minut, o výsledku ale bylo prakticky rozhodnuto. Kladenští i nadále drželi domácí daleko od své branky a sami naopak rychlými protiútoky neustále zaměstnávali jihlavskou defenzivu. Ta s vypětím všech sil i štěstí odolala až do závěrečného hvizdu, body ale po výhře 3:0 putovaly do Kladna.

Zatímco v sobotu nabídli jihlavští svým příznivcům velmi dietní podívanou, v neděli před obědem si mohl pochutnat nejeden labužník. Do utkání vstoupili jednoznačně aktivněji než proti Kladnu a když brankář Marek hned ve druhé minutě vyhodil míček mimo mantinely, naskytla se jim velká příležitost na otevření skóre. A toho se nakonec i dočkali. Míček putoval po ose Vávrů – Brázda – Píbil až ke Smutnému, který bezpečně zavěsil do odkryté klece. Domácí se povzbuzeni rychlou brankou nadále tlačili do svého soupeře, výraznější šanci si ale vytvořit dlouho nedokázali. Vyrovnání měl na holi plzeňský Benedikt, Humlíček ale jeho šanci briskně zlikvidoval. Na druhé straně se v dobré pozici ocitl Vávrů, jeho projektil ale schytala pouze reklama nad brankou. Oba soupeři se tak odebrali poprvé do kabin za stavu 1:0 pro Jihlavu.

Druhou třetinu začínali hosté přesilovou hrou 4 na 3, z jejího provedení ale mohl trenér Plzně pouze lomit rukama. A tak iniciativu převzali znovu jihlavští. V dobré šanci pálil mimo Smutný, o chvíli později našel Digrin Brázdu, za jehož trefu do středu by se ale nemusela stydět ani střelkyně Kateřina Emmons. Navýšení náskoku se tak Jihlavané dočkali až v minutě 27., radovat se zato mohli hned dvojnásobně. Nejprve Homola obral v oslabení hostujícího hráče o míček, zamířil s ním přímočaře k Markovi a pod jeho tělem zaznamenal svoji první extraligovou branku v kariéře. O pouhých deset vteřin později využil další chyby hostů Smutný, který střelou k tyči rozjásal domácí fanoušky potřetí. Do závěrečné třetiny tak domácí vstupovali s pohodlným náskokem. Ten ve 39. minutě ještě zvýšil další premiérový střelec Gregor, když po vyhrané buly procedil míček mezi rukou a tělem brankáře Marka. „V pauze jsme Láďou Homolou byli hrát za Poličku, kde jsme dostali hodně prostoru. Evidentně nám to oběma pomohlo. Asi tam budeme muset poslat víc hráčů z týmu,“ smál se štastný autor čtvrté branky. Stejně jako před 14 dny proti Jindřichovu Hradci nakonec jihlavští slavili výhru 4:1. Nejsmutnějším hráčem z domácího celku přitom musel být jednoznačně brankář Humlíček. O čisté konto totiž přišel až 46 vteřin před koncem, kdy ho po vhazování propálil Slanec.

„Nakonec můžeme být s víkendem v podstatě spokojeni. Tři body s Plzní, která se asi bude pohybovat v podobných patrech tabulky jako my, jsou pro nás hodně důležité. Akorát mě mrzí, že dokážeme během 24 hodin podat tak dva odlišné výkony. Zatímco proti Kladnu to byl otřesný výkon bez nasazení, s Plzní byla vidět naše touha po vítězství. Teď nás čeká výlet do Ústí a Mostu a rádi bychom přivezli alespoň nějaké body. K tomu ale budeme potřebovat výkon minimálně jako proti Plzni,“ je si velmi dobře vědom autor dvou branek Roman Smutný.