Novinky | SK Jihlava | Sportovní klub Jihlava, atletika, florbal, judo, karate
Zpět na přehled oddílů

hokejbal

16. 10. 2012

Podobně suverénně jako Serena Williamsová ve finále olympijského turnaje v Londýně si o tomto víkendu počínali hokejbalisté jihlavského SK Toptrans. Tenisovým výsledkem dvakrát 6:1 si poradili jak doma s Hradcem Králové, tak venku s Karvinou. Díky zisku 16 bodů se navíc vyhoupli již na šestou příčku extraligové tabulky.

Před utkáním s Hradcem Králové jihlavští hokejbalisté tři zápasy v řadě dokázali bodovat, rozhodně jim ale nepatřila role favorita. Hradec, který figuroval na šestém místě tabulky, vstoupil do zápasu aktivně, před brankáře Humlíčka se ale přes poctivou domácí defenzivu příliš často dostat nedokázal. Celek z Vysočiny se do první vážnější šance dostal až v páté minutě během přesilové hry a hned z toho byl vedoucí gól. Tradiční přesilovkou kombinaci po ose Smutný – Jobák zakončil do prázdné branky navrátilec do sestavy Střecha. Stejný hráč mohl navýšit skóre o pár minut později, ideální přihrávku Danka ale v branku nepřetavil. Ještě v téže minutě se ale domácí dočkali. Jobák se po buly v útočné třetině dostal k míčku, naservíroval ho nejlepšímu střelci Jihlavy Smutnému a nebylo co řešit – 2:0. Hradečtí se mohli do utkání vrátit při vyloučení Gregora, Bacovský byl ale v rozhodující chvíli v dobré šanci zblokovaný. První dějství tak domácí vyhráli poměrem 2:0.

Druhá třetina začala stejně jako ta úvodní. Hosté se díky vyhraným vhazováním dostali do tlaku a Humlíček musel být v pohotovosti. Jen co se ale domácí vymanili z tlaku, dokázali znovu udeřit. Matějka zpoza branky přihrál volnému Javorkovi a jeho střela si našla cestu až za záda Bryknera. Možnost pro Hradec na snížení znamenala více než minutu dlouhá výhoda dvou mužů v poli, ani ta ale k vážnějšímu ohrožení Humlíčka nevedla. Do druhé sirény se již skóre nezměnilo a do kabin tak odcházeli domácí za vedení 3:0. Co se nepovedlo Východočechům třicet minut, povedlo se hned na začátku závěrečné třetiny. Lahůdkovou kombinaci tria Bacovský – Hudeček - Tesař zakončil posledně jmenovaný do zcela odkryté klece. Hosté povzbuzeni brankou svého soupeře přitlačili před jeho branku, Humlíček byl ale nadále pozorný. Ve 37. minutě fauloval domácí Javorka a hosté cítili šanci na kontaktní branku. V oslabení se ale vydal do útoku Střecha a po kombinaci s Píbilem si mohl připsat druhý gól v utkání – 4:1. Zbytek zápasu si již jihlavští bez větších problémů pohlídali, a když během jediného střídání přidal další dvě branky Danko, připsali si důležitou výhru 6:1.

V neděli po obědě se jihlavští vrátili po necelém půl roce na „místo činu“. Před necelým půl rokem totiž v Karviné dokázali vybojovat extraligovou příslušnost pro tento ročník. Domácí v tabulce figurovali až za jihlavským celkem a čekal se tak velmi vyrovnaný duel. Stejně jako v sobotu sice do zápasu vstoupil aktivněji soupeř Jihlavanů, do vedení šel ale znovu celek z Vysočiny. V šesté minutě dobré práce Fialy s Jobákem využil Smutný, který dotlačil míček za brankovou čáru. O 47 vteřin později navíc hosté vedli o dvě branky. Jobák znovu našel Smutného a ten přízemní střelou podruhé překonal Vaška v bráně Karviné. Domácí v první třetině zcela vypadli z role a brankář Humlíček nemusel řešit žádnou vážnější situaci. Stejně povedený vstup měli hosté i do části druhé. Hned po minutě a půl využil Střecha přesilovou hru a zvýšil na rozdíl tří branek. Stejný hráč pak o tři minuty později využil zmatků v domácí obraně a překonal Vaška počtvrté. Šťastný střelec prakticky ještě nestihnul usednout na střídačku a mohl slavit další úspěch svého týmu. Matějka unikl všem obráncům a střelou na vyrážečku vyhnal Vaška z branky. Přestřelka však ještě nebyla u konce. Ani ne minutu od čtvrté jihlavké branky se dočkali i domácí. Martin Vašek se uvolnil před brankou Humlíčka a poslal míček přesně nad jeho rameno. V následujících minutách karvinští dokázali svého soupeře přehrát, další míček už ale za záda jihlavského brankáře nedostali.

V nervózním závěrečném dějství se hráči střídali na obou stranách trestné lavice, ani jednomu z celků se ale v přesilových hrách nedařilo. To však vzhledem k vývoji utkání nemuselo vůbec vadit jihlavskému celku. Ve 38. minutě navíc v oslabení unikl domácí obraně aktivní Střecha a zkompletoval hattrick. Čtvrtá výhra z posledních pěti utkání znamenala, že se jihlavští posunuli již na šestou pozici. První polovinu soutěže zakončí o následujícím víkendu doma proti Letohradu.

„Za tento víkend musím všem poděkovat. Obě utkání jsme odehráli velmi dobře. Navíc jsme se konečně dokázali výrazněji prosadit v útoku. Rozhodně ale nesmíme přestat poctivě pracovat. Sezona je ještě hodně dlouhá, vždyť nejsme ani v její polovině. Na tabulku se příliš nedíváme, chceme jít od zápasu k zápasu a pokud budeme pokračovat jako doteď, věřím, že na konci soutěže budeme spokojeni,“ byl rozhodně s posledními duely spokojený jihlavský kapitán Roman Smutný.