Novinky | SK Jihlava | Sportovní klub Jihlava, atletika, florbal, judo, karate
Zpět na přehled oddílů

HOKEJBAL

24. 10. 2012

Čtvrtou výhrou v řadě zakončili jihlavští hokejbalisté první polovinu letošní extraligové sezony. Na Vysočinu zavítal Letohrad a i přesto, že vedl o dvě branky, odjížděl po brance Střechy z poslední minuty poražen 3:2. Celek Jihlavy se tak se ziskem devatenácti bodů usadil na šestém místě tabulky.

Posledním soupeřem, se kterým se ještě letos jihlavští nesetkali, dorazil do areálu hokejbalového hřiště v Jihlavě o uplynulém víkendu. Letohrad figuroval pouze bod za domácími, což rozhodně dodávalo utkání na důležitosti. Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří se po chybě domácí obrany dostali do brzkého vedení. Již ve 3. minutě se přesnou střelou prezentoval Mlejnek. Domácí se sice od úvodních vteřin natlačili před branku svého soupeře, tradičně výborně chytajícího Šimaru se jim ale dlouho nevedlo překonat. Naopak sami museli být velmi obezřetní, protože letohradští využívali každou chybičku ve hře Jihlavy k nebezpečným rychlým protiútokům. I když první dějství nabídlo hokejbal „nahoru dolů“, příliš hokejbalové krásy v něm vidět nebylo.

Co na atraktivitě chybělo části první, vynahradila ta druhá. Vysoké tempo hry pokračovalo a o vzrušení nebyla nouze. Hned po půl minutě se radovali hosté, pro docílení branky nohou si ale na druhý zásah museli ještě počkat. Po velkých šancích Smutného na jedné, respektive Červinky na straně druhé, se z nejméně nebezpečné situace prosadili letohradští, když nenápadné nahození Hrušky nešťastně skončilo až za Humlíčkem. Dvoubrankové vedení ale hostům dlouho nevydrželo. Domácí se okamžitě vrhnuli do útoku, k odraženému balonku se po Jobákově střele dostal aktuálně nejlepší kanonýr extraligy Smutný a zametl jej bez větších problémů až za Šimaru. Stejný hráč se z branky těšil i o dvě minuty později, stejně jako v případě Letohradu v úvodu třetiny ale zbytečně. Důvodem byla tentokráte posunutá klec. Diváci vycítili šanci na vyrovnání, a když atmosféru v hledišti vyostřilo několik sporných nepotrestaných zákroků, dodávali utkání patřičný náboj.   Ještě před koncem druhé třetiny je odměnil znovu Smutný. Po další přihrávce Jobáka se prosadil přes hostujícího obránce a střelou pod víko nedal Šimarovi šanci.

O rozdělení bodů tak mělo rozhodnout poslední dějství. Domácí byli nadále aktivnějším celkem, i tak si hosté vypracovali několik velkých příležitostí. Šance Kormundy i Luxe ale brankář Humlíček vyřešil na jedničku a uchoval tak svému týmu šanci na dokonání obratu. Ten mohl přijít po střele Brázdy z bezprostřední blízkosti, Šimara byl ale opět na svém místě. S blížícím se závěrem byla k vidění strhující podívaná, během které mohli strhnout vedení na svou stranu oba celky. Dvě minuty před koncem nejprve unikl domácí obraně znovu Lux, tváří v tvář Humlíčkovi ale neuspěl. A jak už to tak občas bývá, udeřilo na straně druhé. Píbil přistrčil na modré Střechovi a ten byl v jasné příležitosti faulován. Trestné střílení bylo jen logickým vyústěním. Sám faulovaný se rozjel proti Šimarovi a kličkou do forhendu mu příliš šancí k zákroku nenabídl. V podobné situaci byl těsně před koncem zastaven Smutný, rozhodčí se ale druhý nájezd odpískat netroufnuli. I tak domácí dokázali přes nepříznivý průběh vydolovat další důležité tři body.

„Věděli jsme, že Letohrad se bude soustředit hlavně na obranu, což se jen potvrdilo. I když jsme velmi brzo prohrávali, nepropadali jsme panice. Šancí jsme si vytvářeli dost a věřili jsme, že časem se musíme prosadit. První polovina sezony je za námi a nám nezbývá než si přát, aby ta druhá byla alespoň tak dobrá jako ta první,“ je rozhodně se ziskem 19 bodů spokojen kapitán Jihlavy Roman Smutný.

Druhá polovina sezony startuje hned následující víkend, kdy se jihlavští představí opět doma a to v sobotu proti Kert Parku Praha a v neděli proti Pardubicím