Novinky | SK Jihlava | Sportovní klub Jihlava, atletika, florbal, judo, karate
Zpět na přehled oddílů

hokejbal

01. 11. 2012

Po šesti zápasech bez prohry v řádné hrací době odešli jihlavští hokejbalisté z utkání bez jediného bodu. Nad jejich síly byl Kert Park Praha, kterému podlehli 2:0. Nedělní duel s Pardubicemi byl kvůli nepřízni počasí odložen. I přes ztrátu bodů figurují hráči SK Toptrans stále na šestém místě tabulky.

Kdyby se po sezóně volil nejneoblíbenější protivník jihlavských hokejbalistů, pražský Kert Park by patřil mezi horké favority. Stejně jako v úvodním kole totiž nedokázali hráči z Vysočiny ani jednou překonat brankáře Gerlicha a když hosté dvakrát zužitkovali chybu v defenzivě, odvezli si tři body za těsné, leč zcela pohodlné vítězství 2:0. Utkání začalo za nepříjemného deště, což ovlivnilo jeho průběh. K vidění byl spíše urputný hokejbal s velkou řadou nepřesností. Oba celky měly výrazné problémy s kontrolou míčku, o něco úspěšněji se přeci jen prezentovali hosté z hlavního města. V první velké šanci se ocitl Plzák, domácí svatyně ale nakonec odolala. Na druhé straně se snažila kontrovat dvojice Píbil – Danko, druhému jmenovanému ale v rozhodující chvíli míček přeskočil hokejku. Do kabin tak po první třetině odcházeli oba promáčené celky za nerozhodného stavu 0:0.

Začátek druhé části přinesl rozhodující momenty zápasu. Hned v její druhé minutě využil zaváhání domácí obrany Kruček, zpoza branky přihrál Hradeckému a ten trefil přesně. V další velké šanci se o několik vteřin později ocitl Myslivec, Humlíček ale nakonec zasahovat nemusel. Z následného vhazování se už ale hosté dočkali. Až příliš mnoho volného prostoru využil Kruček, který měl čas vystřelit i dorazit svou ránu až za brankovou čáru. Jihlavským trvalo několik minut, než se z rychlých úderů dokázali oklepat, hned poté ale musel Gerlich v brance Kertu předvést něco ze svého umu. Nejprve zakročil proti zakončení Střechy mezi betony, stejné místo si o chvíli později vybral i Smutný, bohužel se stejným efektem. V poslední příležitostí druhé třetiny ještě trefil Janoušek spojnici domácí branky a na světelné tabuli tak po třiceti minutách svítil stav 0:2.

Do třetí části hustý déšť vystřídalo ještě hustší sněžení a hra se vrátila do podprůměru první třetiny. Jihlavští v úvodu závěrečné třetiny sice dostali výhodu přesilové hry, usadit v útočném pásmu se jim ale na delší dobu vůbec nepodařilo. Čas plynul bez velkého vzrušení rychlým tempem dopředu a jediné co se měnilo, byl stav hrací plochy. Ta postupně stále více namrzala a závěrečný hvizd tak byl pro oba celky vysvobozením. „Zápas se hrál v těžkých podmínkách a my jsme se s nimi vůbec nesrovnali. Kert poté, co dal dva góly, hrál co potřeboval a až na dvě šance, jsme se prakticky k ničemu nedostali. Musíme uznat, že dnes jsme měli maximálně tak na výsledek 0:0,“ uznal po utkání kapitán Jihlavy Roman Smutný.

Nedělní utkání s Pardubicemi bylo po dohodě kvůli nepřízni počasí odloženo a bude sehráno 4. listopadu od 10.30 na jihlavském hřišti. O den dříve ještě celek z Vysočiny zavítá na půdu druhé Vlašimi.