hokejbal

15. 11. 2012

Dalších šest bodů přidali o víkendu hokejbalisté SK Toptrans Jihlava na své extraligové konto. Na půdě Jindřichova Hradce zvítězili 7:2, Karvinou doma přetlačili poměrem 5:2. Třemi brankami se blýsknul Petr Danko. Dvě kola před koncem podzimní části tak nadále figurují na páté příčce.

Proti beznadějně poslednímu Jindřichovu Hradci byli jihlavští jasným favoritem. Stejně jako v předchozích dvou zápasech se ale ani tentokrát nevyvarovali úvodnímu zaváhání. Již po 25 vteřinách se míček odrazil k Čapkovi, který jej s trochou štěstí dopravil až za Humlíčka. Hosté se ale dočkali brzkého vyrovnání. Smutný vyhrál buly přímo na hůl Zeleného a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Jihlavané přebrali iniciativu a více práce musel řešit domácí brankář Průša. Až do závěru třetiny se mu dařilo udržet další střelce na uzdě. Ve 13. minutě v přesilové hře našel od mantinelu Brázda Danka, kterému stačilo nastavit hůl před odkrytou brankou. Ještě do první sirény to bylo o dva góly. Výbornou práci Jobáka s Vavrů v oslabení zužitkoval střelou do prázdné branky Smutný. Stejný hráč se prosadil i na začátku druhé části. Domácí obrana nejlepšího střelce ligy nechala bez povšimnutí a výsledkem byl již sedmnáctý zářez na pažbě. Domácí na hru Jihlavy nedokázali najít protizbraň a před Humlíčka se dostávali prakticky pouze díky lobům z obranného pásma. To Průša musel ve 23. minutě lovit další míček ze své sítě. Mezi kruhy zůstal zcela nepokrytý Fiala a zvýšil již na 5:1. Stejný stav na světelné tabuli svítil i po třiceti minutách hry.

Že se hosté z úvodu zápasu opět nepoučili, se ukázalo na začátku třetí třetiny. Homola ztratil balonek na modré a dvojice Čapek – Hembera předvedla ukázkové přečíslení dva na jednoho. To však bylo ze strany domácích vše. I když předvedli střelecky nejaktivnější část hry, na Humlíčka už vícekrát vyzrát nedokázali. Naopak hosté se prosadili ještě dvakrát. Ve 34. minutě nabil Danko Dlabajovi a jeho střela země - vzduch se zastavila až v síti. Půl minuty před závěrečným hvizdem pak dal definitivní podobu skóre Jobák, který našel mezeru ve výzbroji domácího brankáře.

„I přesto, že jsme se chtěli soustředit na začátek, potřetí za sebou jsme dostali gól v první minutě. To se nám nesmí stávat. Sice se nám opět podařilo zápas otočit, ale to se nebude dařit pořád. Dnešní zápas se hodnotí těžce. Hradec toho moc nepředvedl a my jsme se dost přizpůsobili. Hlavní jsou ale pro nás dnes tři body,“ hodnotil kapitán týmu Smutný.

V neděli čekal na jihlavské poslední domácí zápas v podzimní části. Na Vysočinu dorazila Karviná a od úvodních vteřin byla k vidění hodně vyhecovaná bitva. Ani jeden z celků neváhal využít každé příležitosti k jakékoliv slovní či fyzické konfrontaci. Herně do zápasu vstoupili jednoznačně lépe domácí. Ve třetí minutě Danko oběhl kruh a střelou mezi betony otevřel skóre. Střelec první branky skoro ještě neusedl na hráčskou lavici a jihlavští vedli o dvě branky. Jobák našel Smutného a ten potvrdil svoji podzimní formu. Ve zbytku první části už byla k vidění pouze velká řada vyloučených na obou stranách, další míček se již nedostal ani za jednu brankovou čáru. Stejně povedený vstup měli jihlavští i do druhé třetiny. Od úvodu se natlačili před hostujícího brankáře a po minutě a půl dorazil Zeleného střelu za jeho záda Danko I druhých patnáct minut nabídlo spoustu vyloučení a hosté se díky přesilovým hrám dostávali na dostřel Humlíčkovi kleci. Ten se ale rozhodl, že zdramatizování zápasu nedopustí a i po třiceti minutách mohl pomýšlet na první nulu v sezoně. Té se nakonec bohužel nedočkal, protože ve 39. minutě se úspěšnou bekhendovou střelou prezentoval Konečný a ve 42. minutě Pala. To už ale domácí vedli 4:0. Ve 35. minutě totiž Brázdovu nepřesnou střelu dorazil do branky znovu Danko a zkompletoval svůj první extraligový hattrick. Stejně jako v Hradci i proti Karviné si poslední slovo vzal Jobák a střelou mezi tělo a ruku brankáře uzavřel domácí část podzimu.

„Je dobře, že jsme zvládli i zápas proti Karviné. Ta sem přijela s jasnou taktikou. Pokusit se nás vyprovokovat, abychom se nesoustředili na hokejbal. To se jim ale trošku nepovedlo. Nás teď čekají ještě zápasy v Plzni a na Kladně, a kdyby se nám povedlo získat ještě nějaké body, byla by spokojenost maximální. I tak ale 30 bodů co máme je výborných,“ uzavřel Smutný.