HOKEJBAL

23. 11. 2012

I přes porážky v Plzni a na Kladně si jihlavští hokejbalisté zajistili účast v extralize i pro příští ročník. Díky ostatním výsledkům si totiž udrželi třináctibodový náskok na předposlední Karvinou a ve zbývajících čtyřech jarních kolech o něj již nemohou přijít. Naopak se pokusí o udržení pozice zaručující playoff.   Na něj mají momentálně na pátém místě náskok 11 bodů, zároveň ale odehráno více utkání než ostatní týmy.

V předposledním utkání podzimu se Jihlava představila v plzeňské hale na Košutce a v dobrém na první návštěvu rozhodně vzpomínat nebude. Plzeňští chtěli odčinit porážku z prvního vzájemného duelu a do utkání vstoupili velmi aktivně. Výsledkem byla nádherná přesilovkou rána Slance pod víko Humlíčkovi branky hned ve druhé minutě utkání. Domácí pokračovali v dominanci na hřišti a jihlavští se do hry příliš nedostali ani ve vlastní přesilové hře. I tak se ale hosté dočkali vyrovnání. V další početní výhodě našel Smutný Střechu a ten zblízka propálil brankáře Marka. To bylo ale ze strany hostů vše. Plzeň se nadále tlačila před branku Jihlavy a Humlíček musel předvést řadu výborných zákroků. Na situaci z 18. minuty už byl ale krátký. Průcha zamířil přesně mezi jeho betony a vrátil domácím vedení. To o chvíli později navýšil Ondřej Kejř, který do odkryté klece dorazil další bombu Slance. Hosté se stále nemohli dostat do tempa a pouze s vypětím všech sil drželi skóre na stavu 3:1. Dvě minuty před koncem druhé třetiny ale domácí vyhráli vhazování a Zrna zamířil přesně. Ještě před přestávkou se na prstu krvavě zranil hostující brankář Humlíček a do branky tak musel nastoupit jeho kolega Štefl.

Pátou branku z hole Hoffmeistera už ale v brance Jihlavy inkasoval znovu Humlíček, který se po ošetření vrátil mezi tři tyče. Vysoké vedení si již plzeňští bez větších problémů pohlídali, a když po střele Střechy zazvonila za Markem jen tyč, mohli slavit vítězství 5:1. „Dnešní zápas jsme bohužel vůbec nezvládli. Plzeň nás od začátku do konce přehrála a zaslouženě zvítězila. Nám asi dělal trochu problémy i zdejší povrch. Hra je mnohem rychlejší a domácí toho naplno využili. Dnes jsme si rozhodně body nezasloužili,“ uznal kapitán jihlavských Roman Smutný.

Ještě těžší zápas čekal na hráče Jihlavy o den později, kdy zavítali na půdu suverénně vedoucího Kladna. A utkání bohužel nabídlo podobnou podívanou jako v Plzni. Kladenští se od prvních vteřin usadili v útočném pásmu a po 73 vteřinách otevřeli skóre zásluhou Šrámka. Kladenský tlak nepolevil, Humlíček se ale znovu překonával. Zuby si na něm postupně vylámali Šíma, Dědič i Pražák. To Jirotka na druhé straně během první třetiny musel řešit pouhé dvě střely a stav 1:0 tak byl pro hosty ještě velmi přívětivý. Druhá třetina pak pro jihlavské začala třemi vyloučeními v řadě, krušné chvilky ale dokázala obrana v čele s Humlíčkem přestát. Hra se nadále odehrávala hlavně na polovině Jihlavy, hosté se ale postupně osmělovali a Jirotka se musel mít ve střehu. A ve 29. minutě dokonce lovil míček ze sítě. Střecha se prohnal po pravé straně, naservíroval balonek Dankovi a ten se nemýlil. Do kabin se ale nakonec za nerozhodného stavu nešlo. Po chybné rozehrávce si na červené vzal míček Kouba, udělal několik kroků a střelou švihem našel mezeru pod vyrážečkou Humlíčka.

Ve třetí části hosté zvýšili aktivitu ve snaze o vyrovnání, výraznější příležitost si ale přes dobře pracující domácí defenzivu vypracovat nedokázali. Naopak Humlíček musel dvakrát vytáhnout fantastický zákrok proti Příhodovi, který mohl definitivně rozhodnout. Toho se nakonec dočkali domácí až pět minut před koncem, když Šíma využil kombinaci v přesilové hře 5 na 3. Hostům již na zvrat nezbyly síly a zakončili tak podzimní část sezony porážkou 3:1. „Zápas Kladnem byl z naší strany určitě lepší než v Plzni. Alespoň jsme bojovali, ale domácí ukázali své zkušenosti. Bohužel jsme opět měli příliš vyloučených a toho soupeř využil. Na druhou stranu jsme splnili náš předsezónní cíl, záchranu, a na jaře se pokusíme udržet pozice v playoff,“ slibuje Smutný.