hokejbal

05. 09. 2013

Svou pravdu o rčení, že druhá sezóna po postupu bývá nejtěžší, budou mít šanci zjistit jihlavští hokejbalisté. Poslední srpnový víkend vstoupili domácím utkáním s Pardubicemi do letošního ročníku extraligy a hned si do tabulky připsali první dva body za výhru 3-2 po nájezdech. Ta je o to cennější, že po dvou třetinách prohrávali s čerstvým vítězem Českého poháru 0:2. Domácí museli navíc před úvodním duelem počítat ztráty. Po úspěšné sezoně zakončené účastí na mistrovství světa se do Vlašimi rozhodl odejít střelec Střecha, disciplinární trest si navíc odpykával kapitán Roman Smutný. Zadní řady naopak vyztužila trojice Kříž, Šmíd a Šerý. Úvod duelu patřil jednoznačně Pardubicím a Humlíček musel vytáhnout několik parádních zákroků, aby udržel počítadlo skóre na nule. Zejména každá účast hostujícího Kubeše zaměstnávala celou obranu jihlavských. To brankář Heczko, který před sezonou přišel do města perníku, musel v úvodní části řešit pouhé čtyři střely. První změnu skóre přinesla až třetí minuta druhé části. Aktivní Kubeš utekl domácí obraně, ideálně našel Ingršta, pro kterého již nebyl problém zavěsit nad ležícím Humlíčkem. Jihlavští se postupně začínali osmělovat a i Heczko musel několikrát předvést, proč na posledních dvou mistrovstvích světa hájil post jedničky v české reprezentaci. Druhý gól ale přidali opět hosté. Spolupráci si zopakovali Kubeš s Ingotem a druhá jmenovaný přidal svoji druhou branku, když dorazil míček za Humlíčkova záda.
Do třetí třetiny ale nastoupila jiná Jihlava. Od úvodního střídání se domácí natlačili do pásma Pardubic a už po dvou minutách donutili trenéra Mašíka vybrat si oddechový čas. Ani ten mu ale nakonec nebyl platný. V 37. minutě udržel v přesilové hře Jobák míček za brankou hostů, před jej Fialovi, pro kterého už nebyl problém zasunout kulatý nesmysl do odkryté části branky. O pouhou minutu později navíc bylo vyrovnáno. Trávník si s Brázdou dvakrát vyměnil balonek a poté jej napálil nekompromisně do šibenice Heczkovi klece. Ve zbytku střetnutí si oba celky hlídali jistotu zisku alespoň bodu a rozhodnout o vítězi zápasu musely až samostatné nájezdy. V nich se jediným úspěšným exekutorem stal domácí obránce Kamil Šerý, když ruským blafákem přisoudil Jihlavě druhý bod.    „Vzhledem k průběhu zápasu musíme být se ziskem dvou bodů spokojeni, Pardubice dnes ale rozhodně byly k poražení. Bohužel jsme kvalitní výkon předvedli pouze ve třetí části. To rozhodně musíme zlepšit, proti jiným soupeřům by nám to na body rozhodně nestačilo. Byl to ale první zápas a věřím, že se budeme zlepšovat,“ nechal se slyšet jihlavský lodivod Marek Neveselý