HOKEJBAL

11. 09. 2013

Při pohledu na extraligovou tabulku musí být fanoušci jihlavského celku spokojeni - 1. místo SK Toptrans Jihlava. V neúplné tabulce jim k tomu stačí zisk šesti bodů. Po úvodní výhře na naájezdy nad Pardubicemi se tentokráte ve stejné disciplíně sice museli sklonit před Mostam, o den později ale přehráli 4:0 loňského finalistu z Hradce Králové. “Rozhodně ale není nad čím jásat,” tlumí radost jihlavský Roman Smutný, “sice jsme víceméně splnili náš cíl do prvních tří domácích zápasů, zároveň ale cítíme, že s Mostem jsme zbytečně ztratili dva body. Nyní nás čeká zápas v Praze a až tam se ukáže, jak na tom doopravdy jsme.” Sobotní utkání s Mostem slibovalo vyrovnanou podívanou plnou osobních soubojů o každý balonek. To se potvrdilo a od úvodního hvizdu si oba soupeři nedarovali ani centimeter hrací plochy. Severočeší dostali obrovskou šanci jít do vedení hned v druhé minutě, téměr dvouminutovou výhodu dvou mužů v poli ale využít nedokázali. Jak naložit z přesilovou hrou jim v 10. minutě předvedl střílející Šmíd a přesně tečující Danko – 1:0. Most mohl vzápětí vyrovnat, střela Plachého se ale zastavila o břevno Humlíčkovi branky. I tak se do kabin šlo za nerozhodného stavu. Další přesilovou hrou 5 na 3 již hosté díky Chytrého dorážce nepohrdli. I ve druhé části pokračoval souboj bez větších příležitostí, více ze hry ale měli jednoznačně hosté. A to i díky velké nedisciplinovanosti jihlavských. V dlouhém čtyřminutovém oslabení ale domácí znovu podržel famózní Humlíček a když se neujala ani další dvojnásobná početní výhoda Mostu, rozešli se i po druhé siréne oba celky za stavu 1:1. První šanci závěrečné patnáctiminutovky si po čtyřech minutách vypracoval mostecký Koudelka, na Humlíčka si ale opět nepřišel. Na druhé straně kontroval v početní výhodě Jobák, Brém v brance hostí ale vytáhl zákrok z říše snů. V minutě 41. přišla pohroma pro domácí. Šerý fauloval Bruštíka a rozhodčím nezbylo nic jiného než odpískat trestné střílení. S tím si sám faulovaný dokázal poradit na jedničku, když bekhendovou kličkou překonal Humlíčka. Domácí ale nehodlali složit zbraně. Nabídnutou početní výhodu sice zužitkovat nedokázali, ještě než se ale hříšník Koudelka stihnul vrátit před svoji branku, našel Jobák osamoceného Danka, který zametl míček za záda Bréma. Podruhé za sebou tak o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich byli tentokrát úspěšnější hosté. Bruštík zopakoval fintu ze třetí třetiny a přisoudil svému týmu bod navíc. Před nedělním zápasem s Hradcem Králové počítali jihlavští ztráty. Do zápasu nemohli zasáhnout obránce Kříž ani kapitán Smutný. Oba dva se totiž zranili v průběhu utkání s Mostem. A jak už se stalo v letošních zápasech Jihlavy zvykem, soupeř byl v první třetinu výrazně aktivnější. Domácí ale poctivou obranou nedovolovali Východočechům prodrat se do výraznější šance. Větší vzrušení tak nabídl až samotný závěr třetiny. Nejprve se v samostatné akci nedokázal prosadit domácí Danko, Jobák o chvíli později nastřelil jen břevno za Mroviecem. S odpovědí na druhé straně přispěchal až příliš Petr, ofsajd. Vstup do druhého dějství vyšel jihlavským na jedničku. Ještě neuběhla ani celá minuta, když Fiala vyhrál buly přímo na hůl Jobáka, který se podruhé již nemýlil. Za necelé tři minuty se domácí radovali znovu. Trávník přiťukl Dankovi a ten střelou o tyč překonal Mroviece. Hosté působili nadále o něco aktivnějším dojmem, brankář Humlíček ale nemusel řešit žádnou vážnější střelu. Po dvou třetinách tak na světelné tabuly svítil stav 2:0. Rozhodnutí měl v úvodu na své holi Brázda, v oslabení ale nedokázal trefit odkrytý kout hradecké klece. Trest mohl vzápetí přijít z hole Bacovského, Humlíček se ale rozhodl, že za svá záda nepustí jediný pokus. Stopku hradeckým nadějím pak vystavili jihlavští v rozmezí 38. a 40. minuty. Nejprve z úhlu přidal krásnou střelou nad rameno Mroviece svoji čtvrtou víkendovou branku Danko, střela Javorky následně zapadla přesně k tyči hradecké klece. Ve zbytku utkání si již Jihlavané vedení pohlídali a mohli tak slavit první výhru za tři body v letošní sezoně.