Novinky | SK Jihlava | Sportovní klub Jihlava, atletika, florbal, judo, karate
Zpět na přehled oddílů

HOKEJBAL

23. 09. 2013

Ani ze čtvrtého utkání letošní extraligy neodešli muži jihlavského SK Toptrans bez bodového zisku. Ha půdě Kert Parku dlouho vedli, nakonec ale museli o vítězství zabojovat v samostatných nájezdech. K nim se dopracovali již potřetí v sezoně. Po čtyřech kolech patří celku z Vysočiny druhé místo, bod za vedoucí Vlašimí.  Stejně jako v předchozích zápasech, i v tomto patřil začátek jihlavskému soupeři. Tentokrát ale ne na dlouho. Jakmile se totiž hosté dokázali vymanit z tlaku, uzamknuli pražský celek před jeho brankou. Zatímco loni čekali na gól proti tomuto soupeři marně (0:5, 0:2), letos se dočkali již v minutě deváté. Matějka vysunul Trávníka, který se štěstím nadvakrát překonal Supa v brance Kertu. A o dvě minuty bylo na střídačce hostí ještě veseleji. Homola vystřelil od modré, míček se odrazil na hůl osamoceného Brázdy, který jej zametl až za brankovou čáru. Domácí byli vývojem utkání evidentně zaskočeni a do konce první části se prakticky již nedostali k ohrožení Humlíčka v brance Jihlavy.

Do druhé třetiny vystřídal Supa v domácí kleci Mikl a jakoby vlil svým spoluhráčům novou krev do žil. Již po půl minutě mohl snížit Kuna, v samostatném úniku ale na Humlíčka nevyzrál. Hráči Kertu i nadále pokračovali v tlaku a jihlavští se bránili zuby nehty. Dařilo se jim až do 22. minuty. Pak ale domácí po vyhrané buly protlačili balon až za bezmocného Humlíčka – 1:2. Jihlavané se postupně dokázali vymanit z tlaku a několikrát sami nebezpečně zahrozili před Miklem. Skóre se již ale ve druhé části nezměnilo.

Domácí snaha o vyrovnání dostala vážnou trhlinu hned v první minutě závěrečného dějství. Výhodu přesilové hry přetavil v gól již po 19 vteřinách Jobák, když dorážkou překonal Mikla. Hráči Kert Parku působili několik minut otřeseným dojmem, postupem času ale začínali stále více dorážet na Humlíčka. Ten měl ale svůj den a dlouhé minuty držel šance svého celku na plný bodový zisk. Na dvě situace z 41. minuty byl ale i on krátký. Nejprve se prosadil Krtička, o 15 vteřin později výstavní trefou srovnal Franěk. V závěru střetnutí měli oba celky šanci strhnout vedení na svoji stranu, největší šance jihlavského Danka ale skončila jen na tyči. Potřetí v této sezoně tak jihlavští museli do samostatných nájezdů. Šest sérii se nedokázal prosadit žádný ze střelců, v té sedmé si ale krásným blafákem s Miklem poradil Danko. Domácí Kruček tak musel proměnit. Humlíček ale jeho záměr vystihl a nepovolil pražskému celku jediná úspěšný nájezd.

„Jak se říká, před zápasem bychom dva body brali, vzhledem k průběhu je to ale pro nás ztráta. Předvedli jsme dobrý výkon, v čele s výborným Humlíčkem. Bohužel jsme udělali dvě chyby a soupeř toho bleskově využil ke srovnání. Je dobře, ž se nám podařilo vydolovat alespoň druhý bod v nájezdech. Osm bodů z prvních čtyř kol bereme, i když sami cítíme, že jich klidně mohlo být i více,“ hodnotil zraněný kapitán Jihlavy Roman Smutný.

Na programu je nyní týdenní přestávka, po ní se jihlavští představí na půdě svého loňského přemožitele ve čtvrtfinále, Ústí nad Labem. Ani ze čtvrtého utkání letošní extraligy neodešli muži jihlavského SK Toptrans bez bodového zisku. Ha půdě Kert Parku dlouho vedli, nakonec ale museli o vítězství zabojovat v samostatných nájezdech. K nim se dopracovali již potřetí v sezoně. Po čtyřech kolech patří celku z Vysočiny druhé místo, bod za vedoucí Vlašimí. Stejně jako v předchozích zápasech, i v tomto patřil začátek jihlavskému soupeři. Tentokrát ale ne na dlouho. Jakmile se totiž hosté dokázali vymanit z tlaku, uzamknuli pražský celek před jeho brankou. Zatímco loni čekali na gól proti tomuto soupeři marně (0:5, 0:2), letos se dočkali již v minutě deváté. Matějka vysunul Trávníka, který se štěstím nadvakrát překonal Supa v brance Kertu. A o dvě minuty bylo na střídačce hostí ještě veseleji. Homola vystřelil od modré, míček se odrazil na hůl osamoceného Brázdy, který jej zametl až za brankovou čáru. Domácí byli vývojem utkání evidentně zaskočeni a do konce první části se prakticky již nedostali k ohrožení Humlíčka v brance Jihlavy. Do druhé třetiny vystřídal Supa v domácí kleci Mikl a jakoby vlil svým spoluhráčům novou krev do žil. Již po půl minutě mohl snížit Kuna, v samostatném úniku ale na Humlíčka nevyzrál. Hráči Kertu i nadále pokračovali v tlaku a jihlavští se bránili zuby nehty. Dařilo se jim až do 22. minuty. Pak ale domácí po vyhrané buly protlačili balon až za bezmocného Humlíčka – 1:2. Jihlavané se postupně dokázali vymanit z tlaku a několikrát sami nebezpečně zahrozili před Miklem. Skóre se již ale ve druhé části nezměnilo. Domácí snaha o vyrovnání dostala vážnou trhlinu hned v první minutě závěrečného dějství. Výhodu přesilové hry přetavil v gól již po 19 vteřinách Jobák, když dorážkou překonal Mikla. Hráči Kert Parku působili několik minut otřeseným dojmem, postupem času ale začínali stále více dorážet na Humlíčka. Ten měl ale svůj den a dlouhé minuty držel šance svého celku na plný bodový zisk. Na dvě situace z 41. minuty byl ale i on krátký. Nejprve se prosadil Krtička, o 15 vteřin později výstavní trefou srovnal Franěk. V závěru střetnutí měli oba celky šanci strhnout vedení na svoji stranu, největší šance jihlavského Danka ale skončila jen na tyči. Potřetí v této sezoně tak jihlavští museli do samostatných nájezdů. Šest sérii se nedokázal prosadit žádný ze střelců, v té sedmé si ale krásným blafákem s Miklem poradil Danko. Domácí Kruček tak musel proměnit. Humlíček ale jeho záměr vystihl a nepovolil pražskému celku jediná úspěšný nájezd. „Jak se říká, před zápasem bychom dva body brali, vzhledem k průběhu je to ale pro nás ztráta. Předvedli jsme dobrý výkon, v čele s výborným Humlíčkem. Bohužel jsme udělali dvě chyby a soupeř toho bleskově využil ke srovnání. Je dobře, ž se nám podařilo vydolovat alespoň druhý bod v nájezdech. Osm bodů z prvních čtyř kol bereme, i když sami cítíme, že jich klidně mohlo být i více,“ hodnotil zraněný kapitán Jihlavy Roman Smutný. Na programu je nyní týdenní přestávka, po ní se jihlavští představí na půdě svého loňského přemožitele ve čtvrtfinále, Ústí nad Labem.