hokejbal

03. 10. 2013

Další tři body do extraligové tabulky si připsali hokejbalisté SK Toptrans Jihlava. Na půdě svého loňského přemožitele z playoff, Ústí nad Labem, zvtězili 3:2 a nadále se drží v popředí tabulky. Se ztrátou jediného bodu na Pardubice momentálně figurují na druhé příčce. Ústí nad Labem v této sezoně prozatím dokázalo získat jediný bod a tak byl papírovým favoritem utkání celek z Jihlavy. A v první třetině se tento fakt projevil i na hřišti. Zatímco ústečtí pouze vyčkávali, co předvede soupeř, jihlavští se od úvodu tlačili před branku. Odměnou jim byla branka již v 5. minutě. Danko se prodral do slibné pozice, balonek po jeho střele s přispěním brankáře Bandy skončil sice jen na tyči, ale dobíhající Trávník ho uklidil do zcela prázdné branky. Větší aktivitu si hosté udrželi po celých prvních 15 minut a výsledkem byl druhý gól pouhých 9 vteřin před první sirénou. Navrátilec do sestavy Smutný našel volného Jobáka, pro kterého již nebyl problém podruhé rozvlnit síťku za Bandou. Hned na začátku druhé části dostali domácí minutovou výhodu dvou mužů v poli, jihlavští ale bránili bezchybně. Tato situace ale vlila domácím novou krev do žil. Najednou to byli domácí, kdo byl u každého balónku o něco dříve a hra se pomalu ale jistě začala stale častěji přesouvat před Humlíčka. Ten si ale i po celou druhou část počínal naprosto bezchybně. I on tak umožnil jít hostům do tříbrankového vedení. Smutný našel další svojí nahrávkou Fialu a Banda nestihnul proti jeho střele sklapnout betony včas. V tu dobu do druhé přestávky chybělo 22 vteřin. I tak si ale domácí vypracovali ještě jednu velkou šanci na snížení. Pouhou vteřinu před sirénou dostali možnost trestného střílení. Brankář Humlíček ale potvrdil svoji formu v úvodu soutěže a nájezd soupeře zlikvidoval. I v závěrečné třetině byl jihlavský brankář jednoznačně zaměstnanějším mužem, se všemi pokusy si ale až do 40. minuty dokázal poradit. Na přesilovkovou bombu Kváše z minuty 41.už byl ale i on krátký. Tříbrankové vedení mohl hostům o chvíli později vrátit po dlouhé nahrávce Homoly Smutný, s brankářem Bandou si ale poradit nedokázal. A tak opět platilo okřídlené nedáš dostaneš. Minutu a půl před koncem využila zaváhání jihlavské obrany trojice Soukup – Langthaler – Olyšar a posledně jmenovaný zakončil pohlednou kombinaci střelou do prázdné branky. Závereřná powerplay domácích ještě přinesla několik nebezpečných pokusů, jihlavská obrana v čele s Humlíčkem ale s vypětím všech sil odolala. “Věděli jsme, že domácí nejsou v dobrém rozpoložení a toho jsme chtěli v úvodu zápasu využít. To se nám i povedlo, od druhé třetiny jsme ale trochu přestali hrát a soupeř toho využil. Naštěstí se nám nakonec podařilo tři body z Ústí odvézt, podobných výpadků jsme totiž už měli letos dost. Máme sice 11 bodů, rozhodně ale není nad čím jásat. Ještě potřebujeme v dalším kole porazit Letohrad, pak nás totiž čekají hodně těžké zápasy a každý bod, který teď nahrajeme se bude hodně počítat,” nemá hlavu v oblacích autor dvou brankových asistencí Roman Smutný.