hokejbal

10. 10. 2013

I po šestém kole extraligy zůstávají hokejbalisté SK Toptrams Jihlava neporaženi v základní hrací době. Po výhře 4:1 nad Letohradem si udrželi druhou pozici, bod za vedoucími Pardubicemi. V utkání se blýsknul Roman Smutný, který dvě branky dal a další dvě připravil svým spoluhráčům. Letohrad neprožívá dobrý vstup do soutěže, když se krčí na poslední příčce bez zisku jediného bodu. I tak bylo vice než jasné, že jihlavské nečeká snadný zápas. Ti ale nechtěli nechat nic náhodě a od začátku se do svého soupeře zakousli. První velkou šanci si ale vypracovali hosté. V 5. minutě se do šance dostal nejzkušenější hráč na hřišti Kormunda, místo zakončení ale nakonec volil přihrávku, která nenašla adresáta. První větší domácí šance přišla paradoxně v oslabení. Matějka našel volného Javorku, jeho zakončení ale skončilo jen na betonech Šimary. Ten si poradil i se zakončením Matějky jen o několik vteřin později. A když domácí nezužitkovali ani první početní výhodu, šlo se do kabin za stavu 0:0. Stejný scénář se na hřišti odehrával i ve druhé třetině. Jihlavští bušili do hostující obrany, nadále ale naráželi na výborného Šimaru. Ten odolal jak přesilové hře 5 na 3, tak obrovské šanci Danka. Při ní už se zdálo, že bude poprvé překonán, na poslední chvíli ale ještě stihl vytasit proti míčku svoji lapačku. Zatímco hostující brankář byl v neustále permanenci, Humlíček musel většinou řešit jen dalekonosné střely hráčů Letohradu, se kterými si dokázal poradit. I po dvou třetinách tak na světelné tabuly svítilo fotbalové skóre 0:0. To čeho se divácí nedočkali v prvních třiceti minutách, užili si v části třetí. Po 64 vteřinách šli hosté do překvapivého vedení. Halbrštát zůstal nekrytý před Humlíčkem a přesnou tečí otevřel skóre. Dlouho se ale letohradští z vedení radovat nemohli. Přesněji pouhých 30 vteřin. Pak našel Jobák před brankou dobře postaveného Smutného a domácí kapitán zamířil přesně k tyči. Rozhodnutí přinesla 37. minuta. Obrovskou hrubku předvedl hostující kapitán Friml, který svým vyhozením našel přesně hokejku před brankou stojícího Smutného. Ten potvrdil roli střelce a vrátil míček za Šimarova záda. Hosté tak museli dotahovat, pozorně branící domácí obrana je ale do vážnějších šancí nepustila. A tak když ve 41. minutě nádhernou střelou vymetl Jobák šibenici hostující branky, nikdo nepochyboval o tom, který tým získá tři body. Tečku za utkáním pak udělal v přesilové hře Kříž, který z vrcholu kruhů počtvrté překonal Šimaru. “Výseldek sice vypadá celkem jednoznačně, utkání bylo ale nesmírně těžké. Letohrad potřeboval bodovat a díky Šimarovi v to mohl dlouho doufat. Poté co jsme dostali gól se nám naštěstí podařilo okamžitě vyrovnat a pak nám pomohla velká chyba hostů. Pro nás jsou to hodně důležité tři body. Teď nás čekají težcí soupeři a body tak budeme sbírat hůře. Jsme sice momentálně na druhém místě, to se ale může hodně rychle změnit,” ví autor čtyř bodů Roman Smutný.