hokejbal

17. 10. 2013

Až v 7.kole extraligy skončila bodová série jihlavského celku. I přes nadějné vedení 2:0 nakonec podlehl Kladnu 4:2 a v tabulce klesl o dvě místa. Momentálně tak ve vyrovnané tabulce Jihlavě patři 4. pozice se ziskem čtrnácti bodů. Úvodní minuty patřily jednoznačně domácím. Počáteční tlak ale odrazil znovu skvělý brankář jihlavských Humlíček a společně s faulující domácí dvojicí hráčů tak umožnil jít Jihlavanům do vedení. Vteřinu před koncem dvojnásobné výhody se k odražené nepřesné střele Brázdy dostal Vávrů a uklidil ji za záda brankáře Hájka. V pokračující výhodě navíc hosté zasadili Kladnu druhou ránu. Danko vykroužil zpoza branky a exkluzivní nahrávkou vybídnul ke skórováni před prázdnou brankou se pohybujícího Jobáka - 0.2. Domácí se sice snažili o okamžitou odpověď, přeci jen ale byli vývojem viditelně zaskočeni. A mohlo být ještě hůře. Jobák našel v úniku Matějku, brankář Hájek se ale tentokrát vyznamenal. Jedné velké šance se ale domácí přeci jen dočkali. V poslední vteřině první častí našel Hnízdil v ideální pozici Dědiče, tomu se ale neposedný míček jen převalil přes hokejku. V kabině domácích o přestávce musela proběhnout velká bouře. Okamžitě po vhození bule si totiž hoste museli připadat jako na Matějské. Na Humlíčka mířila jedna střela za druhou a jihlavští byli rádi za každé přerušeni. Tlak domácích se pokusili v polovině třetiny otupit oddechovým časem, efekt byl ale zcela opačný. Ihned po buly se k míčku dostal Nosek a odčaroval Humlíčkovo kouzlo. Kupujte lístečky na další jízdu, pokračujeme…Domácí neustávali v tlaku a výsledkem bylo zbytečné vyloučení Gregora. V oslabení se Brázda pokusil vysunout do úniku Vávrů, jeho přihrávku ale na červené sklepl ze vzduchu Hnízdil, nahodil míček směrem na branku a Šícha těšně před Humlíčkem přesnou těčí srovnal. Výsledek 2:2 už hosté s vypětím všech sil udrželi do druhé přestávky. I ve třetí častí ale pokračoval hokejbal prakticky na jednu branku. Domácí vycítili, že Jihlavě dochází dech a snažili se co nejdříve rozhodnout. Dlouho však marně. Až v 41.minutě se hostům nepodařilo dostat míček ze svého pásma a toho využil přesně pálící Hnízdil. O dvě minuty později navíc zužitkovál další chyby hostů Schnaubelt a definitivně rozhodl. Poslední šancí celku z Vysočiny bylo vyloučeni Štěpáníka tři minuty před koncem. Po střílené přihrávce Brázdy ale nedokázal Vávrů přehodit beton Hájka a utkání tak skončilo poměrem 4:2. “Po úvodním očekávánem náporu Kladna jsme díky přesilovce dokázali soupeři odskočit, od druhé třetiny jsme ale byli jasné horší. Všude jsme byli pozdě, navíc jsme nevyhráli jedinou buly. Dnes jsme udělali příliš individuálnich chyb a to nás stalo body. Kladno bylo v zápase proste lepší,” uznal trenér Jihlavy Marek Neveselý. Hned dvě šance na reparát budou mít Jihlavští o dalším víkendu. Nejprve přivítaji na svém hřišti Třinec,o den později zajíždějí na horkou půdu dvojnásobných šampionů z Vlašimi.