hokejbal

31. 10. 2013

Nejvyšší vítězství v letošní sezoně si připsali hokejbalisté SK Toptrans Jihlava. Na výhře 7:0 nad Karvinou se hattrickem podílel útočník David Fiala, druhou nulu v sezoně si připsal brankář Tomáš Humlíček.. Těsně před polovinou soutěže tak jihlavští stale drží třetí místo v tabulce se ziskem dvaceti bodů. Karviná na Vysočinu přicestovala bez většiny opor a tým plný dorostenců nedokázal Jihlavě od začátku konkurovat. Domácí okamžitě po úvodní buly zatlačili soupeře před jeho branku a i když si v samotném úvodu nevypracovali výraznější příležitost, bylo jen otázkou času, kdy se dokáží prosadit. To se povedlo v 8. minutě Fialovi, který po přihrávce Jobáka zamířil přesně pod horní tyč Vaškovi branky. Ve 12. minutě se ve skrumáží před brankou nejlépe zorientoval Danko a navýšil jihlavské vedení. Dominance domácího celku pokračovala i ve druhé třetině. Do ojedinělé šance se ve 20. minutě dostali i hosté, když po faulu Kříže bylo nařízeno trestné střílení. Hostující hráč ale proti Humlíčkovi nedokázal nic vymyslet a skóre se neměnilo. Ihned po uvedení míčku do hry navíc akcie hostí klesly o další stupeň níže. Danko vedl rychlý protiútok a i když nedokázal Vaška překonat, Trávník jeho akci dokončil a přidal třetí gól domácích. Definitivní rozhodnutí přišlo na přelomu 25. a 26. minuty, kdy se během 69 vteřin dokázali jihlavští prosadit hned třikrát. Dva zásahy Fialy znamenaly první hattrick v extralize pro tohoto hráče, premiérovou brankou v sezoně zvýšil již na 6:0 Průcha. Závěrečných patnáct minut se tak dohrávalo spíše z povinnosti. Hned po jejím startu navíc přidal další branku Matějka. Domácí viditelně povolili v nasazení a hosté se častěji dostávali až před Humíčka. Ten ale žádný z míčků za svá záda po celý zápas nepropustil. A tak když ve 37. minutě Danko neproměnil trestné střílení, rozešli se oba soupeři s výsledkem 7:0 pro Jihlavu. „Nedá se říct, že jsme podali nějak oslnivý výkon, na Karvinou to dnes ale bez problémů stačilo. Snadnějšího soupeře už ale letos určitě nepotkáme. Pro nás jsou důležité tři body, protože v druhé polovině soutěže nás čeká mnohem težší los. Proto teď ještě potřebujeme porazit v domácím zápase Plzeň,” je si vědom trenér Jihlavy Marek Neveselý.