SK TOPTRANS Jihlava - HBC Plzeň 2:1 (1:0,0:0,1:1)

07. 11. 2013

Hokejbalisté SK Toptrans Jihlava poskočili již na druhé místo extraligové tabulky. To jim zajistili výhra v poměru 2:1 nad Plzní. Jihlavští vedli zásluhou Javorky, po brance Jobáka již hosté dokázali pouze snížit. Po první polovině soutěže tak panuje v Jihlavě spokojenost. Posledním ze soupeřů, se kterým se letos ještě jihlavští nepotkali, byla Plzeň. Oba týmy dělily pouhé tři body a tak se hrálo o hodně. Plzeň v letošním ročníku inkasovala nejméně branek a i v utkání v Jihlavě ukázala proč. Do utkání vstoupili aktivněji hosté a zejména díky vyhraným vhazováním dostávali domácí pod tlak. Ve třetí minutě se pak zrodila první vážnější šance. Trávník využil zaváhání Edla, brankáře Marka ale prostřelit nedokázal. Do podobné akce se na druhé straně dostával Valenta, Humlíček ale včasným vyběhnutím jeho šanci zmařil. První branky se publikum dočkalo v 11. minutě. Javorka se dostal k osamocenému míčku a jeho pumelice zapadla přesně pod víko Markovi branky. Prakticky ihned po rozehrání mohli domácí náskok navýšit, Danka ale v samostatném úniku plzeňský brankář vychytal. První dějství tak skončilo těsným vedením jihlavských. I ve druhé třetině byl k vidění hlavně hokejbal plný osobních soubojů a i vlivem nepříznivého počasí příliš krásy k vidění nebylo. Aktivněji i nadále působili plzeňští, brankář Humlíček si ale se všemi jejich střelami věděl rady. Prakticky jedinou vážnější šancí druhé části tak byla šance Danka, který ale po přesné přihrávce Smutného nedokázal zkrotit míček mezi tři tyče. Okamžitě po zahájení třetí třetiny mohlo být vyrovnáno. Po nepřesné rozehrávce Brázdy se míčku chopil Benedikt, jeho střela ale jen rozezvučela tyč za Humlíčkem. K vyrovnání pak nevedla ani přesilová hra při vyloučení Kříže a jihlavští tak nadále drželi fotbalové vedení 1:0. Rozhodující moment celého utkání přišel ve 40. minutě, když na lavici hanby pykal kapitán Plzně Benedikt. Do velké šance se po přihrávce zpoza branky od Jobáka dostal Brázda, Marek byl ale připraven. Dlouho smutnit domácí nemuseli. O půl minuty později napřáhl na modré Kříž a jeho dělovku tečoval pod břevno právě Jobák. Plzeňští ale zbraně nesložili a vyloučení Vávrů znásobili ještě hrou bez brankáře. To se jim nakonec vyplatilo, protože ve 43. minutě se prosadil „plzeňský Zdeno Chára“ Michal Edl. Závěr zápasu pak sice nabídl několik šancí na obou stranách, skóre se již ale neměnilo. „Dnešní zápas jsme odbojovali a získali další tři důležité body. Být v polovině soutěže na druhé příčce se nám ani nesnilo. Na druhou stranu nic to neznamená. V druhé půlce máme těžší los, většinu zápasů hrajeme venku. Pokud ale budeme pokračovat v našich výkonech, body získávat budeme. A na konci uvidíéme, na co to bude stačit,“ nechal se sylšet kapitán SK Roman Smutný.