Hokejbal HBC Pento Most - SK TOPTRANS Jihlava 3:2 (0:0,2:0,1:2)

21. 11. 2013

Potřetí v sezoně odešli hokejbalisté SK Toptrans Jihlava ze hřiště bez bodového zisku. Po prohře 3:2 na půdě Mostu se na ně navíc jejich soupeř dotáhnul v tabulce. V ní momentálně jihlavským patří čtvrtá příčka. Na sever čech odcestovali jihlavští pouze se 13 hráči do pole se snahou vrátit soupeři domácí porážku na nájezdy. Utkání začalo z obou stran velmi opatrně a dlouho se čekalo na vážnější příležitost. V sedmé minutě po krátkém závaru Mostu zazvonila za Humlíčkem tyčka a domácí čím dál častěji pronikali až před hostujícího brankáře.

Do několika zakončení se dostal aktivní Bruštík, Humlíček si ale se všemi jeho pokusy poradil. To jeho protějšek Soukup si v první třetině na příliš mnoho práce stěžovat nemohl. Do druhé čaásti vstoupili jihlavští o něco aktvněji než do té první a hned v úvodní minutě si vykoledovali faul domácích. V přesilových hrách se ale v posledních utkáních spíše trápí a to potvrdili i tentokrát. Ve 20. minutě se domácí dočkali vedoucí branky. Jihlavští ztratili v útočné třetině míček a bleskurychlý protiútok zakončil přesnou střelou k Humlíčkově tyči Bruštík.

Vyrovnat mohl prakticky okamžitě Průcha, v poslední chvíli byl ale v dobré pozici zpacifikován domácí obranou. Prakticky v ten samý moment skončio utkání pro útočníka Javorku. Po tvrdém střetu s jedním z domácích hráčů ho ze hry vyřadilo zraněné koleno. „Šlo o jasný faul, dokonce i domácí hráči to přiznali. Když se ale zeptáte rozhodčího, který od toho stál dva metry, řekne, že to neviděl. A ten druhý pro jistotu nemluví vůbec. Před každým zápasem jsme upozorňování, jak se budou tvrdě trestat zákroky mimo hru, navíc se zraněním, ale nikdo podle toho nepíská,” neskrýval rozhořčení jihlavský kapitán v tomto utkání Štěpán Brázda.

Domácí se nadále tlačili před Humlíčka, zato jihlavští podnikali spíše platonické protiútoky. Vyústěním byla druhá branka v síti Humlíčka, když se v 25.minutě trefil Kypet. A náskok mohl být ještě vyráznější. Proti šancím Božka a Chyby se ale brankář Jihlavy vyznamenal. Hosté ztráceli před závěrečným dějstvím dvě branky a logicky se tak museli hnát do útoku. První šance Fialy ale skončila na rameni Soukupa. Největší možností pohrdli jihlavští v 37. mnutě, kdy prohospodařili 76 vteřin dlouhou výhodu dvou mužů v poli.

„Přesilovky byly vždy naší zbraní, teď se v nich ale trápíme. Absence Romana Smutného je patrná. Chybí nám ten typický zabiják z mezikruží,” dobře ví trenér Jihlavy Marek Neveselý. Čas ubíhal a když už se zdálo, že utkání dojde k poklidnému konci, zadělal Danko na zápletku, když se nejlépe zorientoval před brankou a rychle dorazil míček za Soukupa.

Hned po buly ale přišel další zkrat rozhodčích. Na buly se míček odrazil z hole Grubhoffera do obličeje domácího hráče ale rozhodčí hostujícího hráče vyloučil na dvě minuty za vysokou hůl. „Tohle nemá cenu komentovat, rozhodčí stojí od toho deset centimetrů a pískne to,“ kroutil hlavou znovu Brázda. Domácí sice přesilovou hru využít nedokázali, ihned po jejím skončení ale napřáhl Koudelka a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Jihlavsky Danko sice přispěchal ještě s jedno odpovědí, více už ale se svým celkem nestihl.

„Neodehráli jsme až tak špatné utkání, bohužel Most využil naplno rychlosti svého hřiště. Ta nám dělal největší problémy a stála nás hodně sil, které v závěru chyběly. Nemáme se ale za co stydět. Na rozdíl od rozhodčích. Zápas jsme si prohráli sami ale nad některými výroky zůstává opravdu rozum stát,“ vrátil se k rozporuplným momentům Neveselý a na závěr dodal: „Teď nás čeká doma Kert Park Praha a my musíme zvítězit. Bude to ale hodně těžké, soupeř pětkrát za sebou dokázal vyhrát.“