Hokejbal HBC Hradec Králové 1988 - SK TOPTRANS Jihlava 4:0 (0:0,1:0,3:0)

04. 12. 2013

Nejhorší část sezony mají za sebou hokejbalisté SK Toptrans Jihlava. Z posledních čtyř utkání dokázali vybojovat pouhý bod a po třetí prohře v řadě klesli na 7. příčku. Vrcholem zmaru bylo utkání v Hradci Králové, kde podlehli místním Pirátům 4:0. Souboj dvou týmů se shodným bodovým ziskem nenabídl vyrovnanou podívanou.

Hradečtí od začátku do konce byli jasně lepším celkem a zaslouženě si připsali důležité tři body. Utkání nabíralo otáčky velmi pozvolna. Častěji se sice hrálo na polovině Jihlavy, na výraznější šanci si ale diváci museli počkat až do 11. minuty. Ve stoprocentní šanci se ocitl po přihrávce Hudečka Novák, brankář Humlíček ale jeho zakončení perfektním zákrokem zneškodnil. To jihlavští se za první třetinu nedokázali před brankáře Mroviece téměr dostat, o čemž hovoří pouhé tři střely na jejich kontě.

Stejný obrázek byl k vidění na hřišti i v prostřední patnáctiminutovce. Hosté se jen s obtížemi dostávali z vlastního pásma, naopak domácí nenechali Humlíčka ani na okamžik vydechnout. V první brankové příležitosti se objevil Lux, jihlavský brankář ale znovu odolal. Dvou příležitostí se nakonec dočkali i jihlavští. Průcha mohl zakončovat do odkryté klece, jeho střela ale ani zdaleka neměla gólové parametry. Ve výborné pozici se ocitl i kapitán jihlavských Smutný, místo střely ale volil přihrávku na obsazeného Jobáka.

Když už to vypadalo, že i po druhé siréně bude na tabuli svítit stav 0:0, potrestali Piráti vyloučení Blaška, když se utěšenou střelou zpoza modré čáry prosadil Hora. Šanci na vyrovnání nabídl hostům ve třetí třetině Tesař, rozhodčí ale výhodu Jihlavě téměř okamžitě vzali. Kříž se snažil rukou zastavit vyhození hradeckých a při tom zasáhl domácího útočníka do helmy. Hrubost!?

Podivné rozhodnutí nakonec domácí dokázali přetavit v druhý gól. Krátkou přesilovou hru zužitkoval i s dávkou štěstí Hudeček. Rozložený hostující celek neměl šanci na odpověď a ve 38. Minutě inkasoval další dvě branky. Nejprve se po obkroužení klece prosadil Tesař, čtvrtou branku přidal Petr.

Jihlavští se snažili o zaznamenání alespoň čestného úspěchu, v Hradci ale utržili nejhorší porážku v sezoně.

„Zápas s Pardubicemi by ještě snesl z naší strany nějaké měřítko, následující utkání ale byly z naší strany horší a horší. Vše vyvrcholilo v Hradci. Tam jsme podali výkon, který by nestačil ani na první ligu. Nebyli jsme si ani schopni nahrát a míčky se tak neustále vracely do naší třetiny. Za celý zápas jsme si vypracovali sotva dvě dobré šance. Jediným, kdo zaslouží pochvalu je brankář Humlíček. Bez něj by byl výsledek daleko horší. Pokud ale v takové hře chceme pokračovat i na jaře, budeme ještě nakonec hrát skupinu o sestup. Náskok 8 bodů není nic,“ neskrýval rozhořčení nejen z posledního zápasů Marek Neveselý.