Zpět na přehled oddílů

box

18. 03. 2009

akce - mistrovství ČR kadetů (do 16 let)
kdy - víkend 13. - 15.3. 2009
kde - Těmice u Bzence
kdo - SK Jihlava - Boxing Gauner Club
Martin Křenek (15let) váha do 57kg
Karel Hájek (15let) váha do 60kg.

Boxovalo se 3x2 minuty.

Pátek: Vyřazovací boje:
57kg - Martin Křenek vs. Václav Macháček (Těmice)
Martin byl v prvním kole hodně nervozní, jelikož to byl jeho první start na velké soutěži. První kolo byl Martin málo aktivní a soupeř stačil za kolo nabodovat 6:0.Druhé kolo už bylo v jiném tempu. Martin začal útočit, protože si byl vědom bodové ztráty. Ve třetím kole Martin doslova honil Macháčka po ringu a bodoval přesnými údery, ale to však nestačilo dohnat chybějící body a Martin prohrál 16:13 na body. Tímto turnaj pro Martina skončil, ale odnesl si mnoho zkušeností.
Martin podal na nováčka velice dobrý výkon a kdyby nevypustil první kolo tak by bez dizkuze vyhrál. (soupeř Macháček skončil stříbrný)

60kg - Karel Hájek vs. Marek Matějíček (BC Havířov)
Karel je už ostřílený boxer (mistr ČR v roce 2006), ale měl cca 2 letou pauzu a tento rok se vrátil do ringu. Svého soupeře si doslova podal hned od prvního kola. Bodoval rychlými kombinacemi na které neměl Matějíček odpovědi. Celý zápas jesně vyhrál Karel 12:3
--------------------------------------------------------------------------------
Sobota: semifinále
60kg - Karel Hájek vs. Patrik Balog (Palaestra Praha)
Věděli jsme, že to bude těžký soupeř jelikož Balogova vizitka 56 zápasů 48 vítězství a stříbro z Mistrovství Evropy mládeže hovořila za vše. Karel do zápasu nastoupil sebevědomě a po svižném prvním kole vedl 4:3 na body. Do druhého kola si věřil ještě víc. Balog věděl, že musí zabrat jinak prohraje i druhé kolo a několikrát neskutečně tvrdě zasáhl žebra našeho boxera. S Karlem to však ani nehlo a nedal soupeři sebemenší náznak bolesti, ale zato ho zpět tvrdě trestal zadním direktem a předním hákem na hlavu. Karel vyhrál i druhé kolo 9:5. Ve třetím kole si Hájek pouze podržel vedení a nepouštěl se moc do výměn. Balog však nestačil dobodovat ztrátu a Karel zvítězil 12:9
-------------------------------------------------------------------------------
Neděle: finále
60kg - Karel Hájek vs. Marek Andrýsek (BC Kroměříž)
Karel vsadil vše na první kolo a s razancí nejtvrdších úderů se pustil do soupeře a vyplatilo se. Po cca 30sekundách trefil tvrdě dvakrát žebra kroměřížského boxera a ten se skácel na zem. Rozhodčí okamžitě začal počítat a když napočítal do 8 tak Andrýsek nebyl schopen pokračovat v boji a ringový sudí raději ukončil zápas. Stal se jednoznačně nejlepším boxerem ve váze do 60kg a tím se stal dvojnásobným mistrem republiky.

Karel je opravdu na svůj věk výborný boxer a určitě ho ještě čeká úspěšná boxérská kariéra. Vyboxovaným titulem mistra republiky se automaticky nominoval na mistrovství ČR juniorů 2009 (22.4. 09), kde bude startovat za Gauner tým i Filip "Dobrman" Reiterman (pětinásobný mistr ČR).Zpět

Děkujeme našim partnerům

Sportovní klub Jihlava

Sportovní klub Jihlava byl založen v roce 1910. Sdružuje 20 neprofesionálních sportovních oddílů a svou základnou čítající 1560 členů patří mezi největší sportovní kluby v Jihlavě.

V majetku klubu jsou čtyři sportovní areály – víceúčelová hala, areál hokejbalu a házené, volejbalové kurty a loděnice, které převážně využívají oddíly klubu. Volné hodiny slouží široké sportovní veřejnosti.

K doplňkové činnosti klubu patří pronájem sportovní haly pro pořádání kulturních, společenských nebo firemních akcí a pronájem reklamních ploch v Jihlavě.