Zpět na přehled oddílů

ZÁPAS

01. 04. 2009

Další velký úspěch Jihlavských volnostylařek
Na otevřeném mistrovské přeboru Libereckého kraje, který se konal dne 21.3 2009 v Krásné Lípě, kde jihlavské volnostylařky opět zazářily a vybojovaly čtyři zlaté medaile! Turnaje se zúčastnilo 70 závodníků z 8 oddílů. Naše děvčata bojovala ve dvou věkových kategoriích – mladší žákyně, žákyně. V prvním finálovém utkání nastoupila za mladší žákyně ve váhové kategorii (29 kg) Zuzana Zikmundová proti Halfské z Krásné Lípy, kterou porazila v pěkném utkání ve druhé periodě na lopatky.  
Stejně si vedla i Veronika Hlávková (40 kg) se svými soupeřkami. Nedala jim nejmenší šanci a získala druhou zlatou medaili.
V kategorii žákyň prokázala své kvality Jana Kolaříková (44 kg), která ve vyrovnaném utkání porazila svojí soupeřku z Krásné Lípy ve druhé periodě na lopatky, ačkoli se jednalo o daleko zkušenější závodnici!
Nelehkou roly měla Kristýna Jandová (52 kg). Ve své váhové kategorii neměla soupeřku a tak zápasila ve váhové kategorii 57 kg s Kalašovou ze Sokola Hnidousy. Po prvním kole, které Kristýna vyhrála na body, položila svoji soupeřku na lopatky a získala tak čtvrtou zlatou medaili
Ve všech utkáních jihlavská děvčata převyšovala své soupeřky v technice, rychlosti a fyzické kondici - dodal kouč našich volnostylařek pan Imrich Kočka.
 
Těžší pozici měli naši kadeti na Mistrovství republiky ve volném stylu v Ostravě. Zde se zúčastnilo 124 závodníků ze 17 oddílů České republiky. Jako první nastoupil Vojtěch Hlávka (63 kg), kterému se zadařilo vyhrát na body v prvním utkání s borcem z Prostějova. V dalších dvou utkáních podlehl zkušenějším zápasníkům na lopatky.
Dobře ve dvou periodách si vedl jeho oddílový kolega Petr Pikl (85 kg), který z počátku vedl na body avšak před koncem druhé periody se karta obrátila a podlehl svému soupeři na lopatky, čímž se vyřadil z dalších bojů a podobně jako Vojtěch Hlávka obsadil celkové sedmé místo.
Nejlépe si vedl David Altrichter, kterému se podařilo v první periodě položit na lopatky borce z Havlíčkova Brodu. Ve druhém utkání porazil soupeře z Hradce Králové na body. Prohrál pouze ve finálovém utkání z dalším zápasníkem z Hradce Králové na body. Vzhledem k tomu, že David trénuje teprve půl roku jeví se jako velmi nadějný zápasník. Samozřejmě i oba jeho kolegové si nevedli špatně a očekáváme od nich do budoucna velmi dobré výkony.


Zpět

Děkujeme našim partnerům

Sportovní klub Jihlava

Sportovní klub Jihlava byl založen v roce 1910. Sdružuje 20 neprofesionálních sportovních oddílů a svou základnou čítající 1560 členů patří mezi největší sportovní kluby v Jihlavě.

V majetku klubu jsou čtyři sportovní areály – víceúčelová hala, areál hokejbalu a házené, volejbalové kurty a loděnice, které převážně využívají oddíly klubu. Volné hodiny slouží široké sportovní veřejnosti.

K doplňkové činnosti klubu patří pronájem sportovní haly pro pořádání kulturních, společenských nebo firemních akcí a pronájem reklamních ploch v Jihlavě.