Zpět na přehled oddílů

HÁZENÁ

09. 10. 2009

Vše špatné je zapomenuto, dalo by se prohlásit po uplynulém víkendu na adresu druholigových národních házenkářů SK Autonot Jihlava. I když nastupovali do obou víkendových zápasů s jistými obavami, tak tradičním soupeřům z jižní Moravy nedali sebemenší šanci, a zejména v obranné hře předvedli výrazné zlepšení.  

 

 

 

 

SK Autonot Jihlava – Draken Brno 23:12 (12:7)

 

 

 

Po mizerných výkonech v minulých zápasech posílilo vedení týmu defenzivní řadu zkušeným Tomenendálem, který se sice rozloučil s aktivní kariérou už před rokem, ale na jeho výkonu to vůbec nebylo znát. Spolu s Knížetem a Berkou připomněli divákům výkony z minulých sezón, kdy patřila jihlavská obrana k nejlepším ve II.lize.

Od prvních minut utkání byla na hráčích Autonotu vidět větší touha po vítězství, naopak hráči brněnského týmu se jakoby nemohli probrat, na což reagoval trenér Drakenu oddechovým časem a důraznou domluvou již po deseti minutách hry. Výraznější efekt to ale nemělo, domácí útočníci předváděli dál líbivou rychlou kombinační hru zakončenou přesnou střelbou, a proti výborné poziční obraně domácích nevycházelo brněnským hráčům téměř nic. A když už se dostali ke střelbě, tak jen nechávali vyniknout brankáře domácích Dvořáčka a Bartáka, střídající se podle aktuální herní situace. Do kabin tak odcházeli domácí se zaslouženým pětibrankovým náskokem.

I druhá polovina hry se odehrávala pod taktovkou hráčů Autonotu, kteří svým soustředěným výkonem neustále navyšovali rozdíl ve skóre. Na straně Jihlavy vynikali zejména útočníci Gálik s Tesařem. A protože se hosté prakticky nedostávali do hry, mohli hráči Autonotu po závěrečném hvizdu oslavit zasloužené vítězství vítězným pokřikem. Spokojena byla jistě i početná divácká návštěva, která se ve slunečném sobotním odpoledni sešla v ochozech.

K dobré úrovni zápasu přispěl i přesně pískající rozhodčí Šotner.  

   

 

 

               

Sestava a střelci :

 

 

Dvořáček, Barták – Tomenendál, Berka, Kníže, Kondrát, Braun – Barák 1, Gálik 12, Tesař 8, Komůrka 2

 

 

 

 

Nejlepší hráči : Tomenendál (SK Autonot) – Tománek (Draken


Zpět

Děkujeme našim partnerům

Sportovní klub Jihlava

Sportovní klub Jihlava byl založen v roce 1910. Sdružuje 20 neprofesionálních sportovních oddílů a svou základnou čítající 1560 členů patří mezi největší sportovní kluby v Jihlavě.

V majetku klubu jsou čtyři sportovní areály – víceúčelová hala, areál hokejbalu a házené, volejbalové kurty a loděnice, které převážně využívají oddíly klubu. Volné hodiny slouží široké sportovní veřejnosti.

K doplňkové činnosti klubu patří pronájem sportovní haly pro pořádání kulturních, společenských nebo firemních akcí a pronájem reklamních ploch v Jihlavě.