Zpět na přehled oddílů

HÁZENÁ

16. 10. 2009

KNH Moravská Slávie Brno - SK Autonot Jihlava 8:11 (4:6)

 

 

 

 

 

Do třetice všeho dobrého, mohli si libovat národní házenkáři SK Autonotu po dalším zápase II.ligy, když uspěli po minulých vítězstvích v Ostopovicích a doma s Drakenem i se třetím brněnským týmem. Tentokrát hráči Jihlavy „vyloupili“ domácí hřiště ambiciózního nováčka soutěže, týmu Moravské Slávie.   

Domácí Brno se spoléhá ve své premiérové druholigové sezóně zejména na střelecký apetit nebezpečného útočníka Šafáře. Na druhé straně ale inkasují i velký počet branek, a na tyto dva aspekty se hlavně snažil zaměřit trenér SK Autonotu Komůrka při taktické poradě před utkáním.

Téměř celý průběh zápasu ovlivnilo počasí, méně kvalitní umělý povrch hrací plochy zaplavil dešťový příval, který znemožnil oběma soupeřům předvádět rychlejší kombinace. Hra se tak rozmělnila do častých osobních soubojů s množstvím technických chyb. Větší problémy se zpracováním mokrého míče měli domácí, a tak se již od úvodu podařilo hráčům Autonotu získat náskok, který si udrželi po celé utkání. Zkušenou hrou nedovolili snaživým domácím házenkářům pokusit se s přibývajícími minutami ještě zápas zdramatizovat.  

Výborný výkon předváděla na straně Jihlavy zejména obranná řada dirigovaná jedním z nejlepších defenzivních hráčů uplynulých sezón II.ligy Tomenendálem, z branky pak vše jistil pozorný Dvořáček. Za zraněného Berku dobře zaskočil Kondrát.

Mimořádně důležitá výhra SK Autonotu, čtvrtá v řadě po sobě, znamená posun v tabulce až na lichotivé čtvrté místo. Herní pohodu ale musí potvrdit v posledních dvou zápasech podzimní části sezóny, kdy budou ve svém areálu hostit ještě nedávno prvoligové týmy SK Studénky (24.10.) a Sokola Rokytnice (25.10.). Pro všechny příznivce národní házené v Jihlavě budou tato utkání jistě velkým svátkem a vyvrcholením podzimu.        

 

 

 

 

 

 

Sestava a střelci :

 

 

Dvořáček – Tomenendál, Kníže, Kondrát, Braun – Barák 3, Gálik 5, Tesař 3, T.Nožička, Komůrka

 

 

 

 

Nejlepší hráči : Dvořáček (SK Autonot) – M.Hudeček (MS Brno)Zpět

Děkujeme našim partnerům

Sportovní klub Jihlava

Sportovní klub Jihlava byl založen v roce 1910. Sdružuje 20 neprofesionálních sportovních oddílů a svou základnou čítající 1560 členů patří mezi největší sportovní kluby v Jihlavě.

V majetku klubu jsou čtyři sportovní areály – víceúčelová hala, areál hokejbalu a házené, volejbalové kurty a loděnice, které převážně využívají oddíly klubu. Volné hodiny slouží široké sportovní veřejnosti.

K doplňkové činnosti klubu patří pronájem sportovní haly pro pořádání kulturních, společenských nebo firemních akcí a pronájem reklamních ploch v Jihlavě.