Zpět na přehled oddílů

24. 11. 2009

Jihlava opět nestačila na Malenovice

 

 

 

            Potřetí v letošní sezoně se utkali jihlavští proti Malenovicím a potřetí je nedokázali porazit. Stejně tak, jako v posledním vzájemném zápase, rozhodovaly až nájezdy. V nichž byli opět úspěšnější hráči ze Zlína a po celkovém vítězství 5:4 již ztrácejí na Jihlavu pouze dva body. Navíc mají zápas k dobru.

            „Musíme si přiznat, že domácí byli lepší. Byli u všeho dříve a zaslouženě po celý zápas vedli. My jsme začali hrát až od druhé třetiny. Za to, že jsme zápas nezabalili a bojovali až do konce, si bod zasloužíme,“ vyzdvihl sílu soupeře jihlavský útočník Jobák, který si v zápase připsal tři asistence a byl jedním z ústředních postav v týmu hostí. Právě on míček 18 sekund před koncem při powerplay Jihlavy dostal až před neobsazeného Kučeru, který pohodlně zakončil do prázdné brány a vybojoval tak pro hráče z Vysočiny cenný bod.

            Závěru utkání však předbíhalo jihlavské dotahování dvojbrankového náskoku Malenovic, kteří vedli již v 7. minutě 2:0. „V té chvíli to s námi nevypadalo moc dobře, ale hecoval   jsem hlavně mladší kluky, že to dokážeme ještě otočit. Nepovedlo se, ale i přesto máme alespoň  bod,“ okomentoval utkání nejzkušenější jihlavský obránce Michal Došek.

            V první třetině však stačila Jihlava alespoň snížit na rozdíl jediné branky, když se po vyhrané buly trefil šťastně Matějka. V prostřední části se trefily oba týmy hned dvakrát.

Třetí dějství mělo podobný průběh, jako dvě úvodní třetiny utkání. Jihlavští se nemohli na delší dobu usadit před domácího brankáře Turna a hrozili jen ojediněle. Vysvobozením jim byla až vyrovnávací branka v powerplay 18 sekund před koncem, když se do prázdné brány trefil Kučera. V následních nájezdech se z jihlavských střelců nikdo neprosadil, a tak stačil Malenovicím k zisku prémiového bodu proměněný nájezd z hole kapitána Nováka.

 

 

 

 

TJ ACS Malenovice SV – SK Jihlava 5:4 sn (2:1, 2:2, 0:1)

 

 

 

Branky hostů: 13:36 Matějka (Danko), 22:20 Brázda (Smutný, Jobák), 27:55 Smutný
(Jobák), 44:42 Kučera (Jobák)

Vyloučení: 3:2             Využití: 1:0      V oslabení: 0:0            Střely: 27:19

Sestava SK:   Humlíček (Štefl) – Zelený, Homola, Došek, Gregor, Jakoubek, Vávrů – Jobák, Smutný, Brázda – Píbil, Kučera, Střecha – Jeřábek, Danko, MatějkaZpět

Děkujeme našim partnerům

Sportovní klub Jihlava

Sportovní klub Jihlava byl založen v roce 1910. Sdružuje 20 neprofesionálních sportovních oddílů a svou základnou čítající 1560 členů patří mezi největší sportovní kluby v Jihlavě.

V majetku klubu jsou čtyři sportovní areály – víceúčelová hala, areál hokejbalu a házené, volejbalové kurty a loděnice, které převážně využívají oddíly klubu. Volné hodiny slouží široké sportovní veřejnosti.

K doplňkové činnosti klubu patří pronájem sportovní haly pro pořádání kulturních, společenských nebo firemních akcí a pronájem reklamních ploch v Jihlavě.