NÁRODNÍ HÁZENÁ

08. 06. 2010

SK Studénka - SK Autonot Jihlava 20:18 (11:8)

S jistotou záchrany ve II.lize, a s několika změnami v sestavě odcestovali národní házenkáři SK Autonotu k víkendovému dvojutkání na sever Moravy. Doma tentokrát zůstali vykartovaný střelec Tesař a zraněný obránce Berka, a s týmem neodjeli ani trenér Komůrka a brankář Kubín. Příležitost předvést se tak dostali hráči z lavičky, a druholigovou premiéru absolvovali také dorostenci Dvořák s Krpálkem.

Před skvělou diváckou kulisou v nedávno ještě prvoligové Studénce zvládli lépe vstup do utkání uvolněně hrající házenkáři Jihlavy, kteří se díky přesné střelbě a dobré hře obrany dostali v patnácté minutě až do vedení 2:6. Domácí však ve zbytku prvního poločasu stihli zlepšenou hrou nejen vyrovnat, ale i odskočit do tříbrankového trháku. V těchto okamžicích měli zkušení hráči Studénky zápas jasně pod kontrolou, a nic nenasvědčovalo, že by ještě mělo dojít ke zdramatizování jeho průběhu.

S vědomím, že nemají co ztratit, se ve druhém poločase pokoušeli hráči Autonotu o stažení náskoku soupeře, ten však dále navyšoval své vedení. V brance Jihlavy si poprvé atmosféru druholigového zápasu užíval mladý Radek Dvořák, který se se zkušeným Dvořáčkem pravidelně střídal po patnácti minutách. Jeho kolega z týmu jihlavského dorostu, útočník Jan Krpálek se mohl též výrazněji zapsat do statistiky utkání, ale kvůli neproměněnému šestimetrovému hodu si na premiérový gól v dresu mužů musel ještě počkat.

K častému střídání brankářů se rozhodl i trenér domácích, když hrdinu podzimního utkání v Jihlavě Cedidla nasazoval jen na likvidaci trestných a pokutových hodů.

Do konce zápasu zbývalo posledních deset minut, a na ukazateli skóre svítil stav 16:11 pro domácí, když se jihlavští házenkáři pokusili ještě se zápasem něco provést. Nečekaná přestřelka v závěrečných minutách hry vyzněla jasně pro hosty z Vysočiny, kteří na tři branky Studénky odpověděli sedmi přesnými zásahy, a dotáhli se na rozdíl jediného gólu. Na víc však již neměli čas, a z posledního útoku ještě domácí pečetili poslední brankou svoji výhru.

Dramatická podívaná s mnoha pěknými akcemi zakončenými přesnou střelbou na obou stranách se musela divákům líbit, pro Autonot se ale opět prodloužila série zápasů na severomoravských hřištích bez výhry. Pochvalu však zaslouží všichni hráči, výborný výkon podali hlavně střelec sedmi branek kapitán Barák, a služebně nejstarší hráč Autonotu v sestavě, výborně pozičně hrající záložník Braun.