08. 10. 2010

Draken Brno - SK Autonot Jihlava 15:12 (6:7)

S vědomím splněného úkolu, kterým byl import minimálně dvou bodů z víkendového dvojutkání na soupeřovým hřištích nastoupili hráči SK Autonotu proti tradičnímu soupeři z Brna. Oba týmy se velmi dobře znají, s Drakenem se Jihlava střetává kromě mistrovských zápasů i na přátelských turnajích.

Přátelsky ale tentokrát nevypadala hra domácí obrany, která proti hbitým útočníkům Autonotu používala i chvaty známé z bojových sportů. Na mírně benevolentní posuzování tvrdých zákroků rozhodčím Kotlářem doplatil rychlý Morkus, kterého po jednom ze střetů museli jeho spoluhráči z hrací plochy odnést. Nutno dodat, že tomuto trendu se přizpůsobila i obrana Jihlavy která též přitvrdila, a tak se jiskřilo na obou stranách hřiště.

Vyrovnaný průběh zápasu s minimem branek nakonec rozhodla forma brankáře Drakenu Diviny, který vychytal domácím vítězství hlavně krytím trestných hodů střelců Autonotu. Pro Jihlavu je to další vyrování, bez kvalitního provádění těchto standardních situací se v současné národní házené s velkou herní vyrovnaností všech soupeřů asi vítězit nedá.

Absolutorium i v tomto zápase zaslouží obrana Autonotu s oběma brankáři.

Sestava a střelci :

Barták, Dvořáček – Kníže, Kondrát, Berka, Braun – Barák 2, Gálik 4, Tesař, T.Nožička 5, Morkus 1

trenér Navrátil

Nejlepší hráči : M.Divina (Draken) - Berka (SK Autonot)

TJ Sokol Pustějov - SK Autonot Jihlava 13:19 (8:6)

Další důležité body si za vítězství odvezli druholigoví národní házenkáři SK Autonotu ze severomoravského Pustějova. Tento mladý celek se v dosavadních zápasech prezentoval sympatickou útočnou hrou, ale hráči Jihlavy do tohoto zápasu nastupovali s jasným cílem proti svému soupeři uspět. A to i díky tomu, že po několika minulých zápasech mohl tentokrát trenér Navrátil počítat s kompletní sestavou.

Házenkáři Autonotu jakoby chtěli napodobit průběh minulého utkání s Moravskou Slavií, i tentokrát museli během vyrovnaného prvního poločasu dotahovat náskok domácích, aby ve druhé půli „přejeli“ svého soupeře rozdílem třídy 5:13. Takový šok asi hráči Pustějova jen tak nepamatují, a ještě dlouho po posledním hvizdu rozhodčího byly z domácí kabiny slyšet hlasité domluvy jejich trenéra.

První poločas ovlivnilo v patnácté minutě přísné vyloučení jihlavského Tesaře, kterého vykázal rozhodčí Václavek ze hřiště po sporném útočném faulu. V té chvíli vedli domácí o tři branky, a byli na nejlepší cestě svůj náskok ještě navýšit. Místo toho ale přišlo snížení na jednobrankový rozdíl, když hráčům Autonotu naopak toto vyloučení pomohlo pořádně se „vyhecovat“ do dalšího průběhu zápasu.

To, co se dělo po přestávce bude ještě dlouho budit ze spaní domácí hráče i fanoušky. Koncentrovaným výkonem nedali házenkáři Autonotu Pustějovu žádnou šanci, a tak celkem v poklidu dohráli zápas až do vítězného konce.

V jihlavském útoku, který rychlými kombinacemi rozebíral obranu domácích se kromě střelce minulých zápasů Gálika dařilo přesně mířit i T.Nožičkovi. Velkou pochvalu zaslouží ale i obrana s brankářem Bartákem, jejich výborný výkon od první do poslední minuty utkání jen dokazuje celkové zlepšení defenzivní hry, která byla v úvodních zápasech sezóny velkou slabinou Autonotu.

Barták, Dvořáček – Kníže, Kondrát, Berka, Braun – Barák 1, Gálik 9, Tesař 2, T.Nožička 7, Morkus

Nejlepší hráči : Kubáček (Pustějov) – T.Nožička (SK Autonot)