hokejbal

21. 03. 2014

Stejně jako v duelu na Kladně i doma podlehli jihlavští svému soupeři poměrem 2:4. I tak ale díky zaváhání Třince s Letohradem a následné kontumaci dvou předchozích utkání třineckých získali jistotu účasti v „playoff“. Na osmém místě totiž mají čtyři kola před koncem náskok třinácti bodu právě na zmiňovaný Třinec.
Hrací plochu před utkáním s Kladnem zkrápěly vydatné provazce deště, naštěstí se těsně před utkáním počasí umoudřilo.  Souboj dvou sousedů v tabulce začal jednoznačně lépe pro Středočechy, kteří si hned v první minutě vykoledovali faul Kučery a nabídnutou výhodu dokázali zásluhou dorážky Šrámka zužitkovat. I nadále tahali domácí za kratší konec a ani přesilová hra z páté minuty na obrazu hry nic nezměnila. První velkou šanci na vyrovnání dostali jihlavští v minutě osmé. Trávník se dral do zakončení a po faulu Jelínka nezbylo rozhodčím nic jiného než nařídit trestné střílení. Autor dvou jarních tref z této činnosti Smutný ale tentokrát proti Hájkovi neuspěl, a když se neujal ani průnik Javorky, šlo se do kabin za stavu 0:1.
Druhá třetina začali pro jihlavské ideálně. Při vyloučení hostujícího Kúdely se po nepovedené Trávníkově střele dostal k míčku Danko, napříč pásmem jej naservíroval Jobákovi, který už neměl problém trefit odkrytou branku. Vyrovnaný stav ale trval pouze tři minuty. Pak ale kladenský Jelínek využil zaváhání jihlavské defenzivy a zblízka překonal Humlíčka. Ten během druhé části musel zpacifikovat dalších 17 střel, zatímco jihlavští se prezentovali pouze pěti pokusy na branku Hájka. I tak se ale dokázali podruhé na svého soupeře dotáhnout. V další přesilové hře získal Jobák zdánlivě ztracený balonek, Smutný jej předložil Dankovi a ten do poloprázdné branky potvrdil roli kanonýra. Kladenští nadále pokračovali v souvislém tlaku, do druhé sirény se jim ale se skóre pohnout nepodařilo. Stejně jako na Kladně tak po dvou částech na tabuli svítil nerozhodný stav 2:2.
Bohužel pro jihlavské stejně jako na podzim zmařila poslední třetina veškeré šance na bodový zisk. Kladno působilo v posledních patnácti minutách ještě dominantněji než v těch prvních dvou a nakonec si připsalo důležité tři body. Vítězný gól si v 34. Minutě připsal Markytán, když v samostatném úniku přesnou střelou k tyči nedal Humlíčkovi šanci. O minutu a půl později již hosté vedli o dvě branky. Pospíšilovo nahození se odrazilo od zadního mantinelu, u míčku byl nejrychleji Špaček a i s trochou štěstí ho protlačil až za brankovou čáru. Domácím sice nechyběla touha po vyrovnání, kladenští ale působili suverénně a soupeře do zakončení prakticky nepouštěli. O tom hovoří i poměr střel ve třetí části 4:19, celkově pak 15:49.
„Kladno sice bylo pouze bod před námi, kvalitativně je ale přeci jen o třídu výš. Dvě třetiny se nám sice dařilo alespoň výsledkově držet krok, ve třetí části nám ale nedali šanci pomýšlet na body. Naštěstí už je jisté, že se vyhneme skupině o záchranu, což byl náš hlavní cíl. Ve zbylých zápasech se rozhodně pokusíme získat co nejvíce bodů a vybojovat si tak co nejlepší pozici před playoff. Tabulka je stále hodně vyrovnaná a každé vítězství může znamenat výrazný posun a papírově lehčí soupeře,“ popsal plány na zbytek sezony trenér Jihlavy Marek Neveselý.