Hokejbal SK Jihlava

14. 06. 2016

Béčko to dokázalo a slaví historický zlatý hattrick!
 Velký úspěch zaznamenal během uplynulého víkendu hokejbalový oddíl SK Jihlava, který potřetí za sebou opanoval jihomoravskou Ronhill ligu, když ve finálové sérii pokořil HSK Staré Brno 3:0 na zápasy!

V sobotním utkání mělo Brno nůž na krku, neboť předchozí dva finálové duely prohrálo. Další porážku si tak nemohlo dovolit. I proto se od začátku do svého soupeře zakouslo a první minuty mělo doslova enormní tlak. Ten však jihlavská družina i díky famóznímu brankáři Ježkovi ustála a po oklepání sama udeřila! Přečíslení a první vážnější příležitost zúročil na brankové čáře nadvakrát Růžička! Do první pauzy tak odcházela s vedením Jihlava a Brno mohlo jen litovat, že svoji převahu z úvodu utkání nepřetavilo v branku.

Druhá třetina byla tou pravou reklamou na hokejbal, jaká má ve finále soutěže být! Jedna akce střídala druhou, oba týmy chtěly útočit a diktovat tempo hry. Navíc se hrálo obětavě, důrazně, ale čistě. I díky velkému nasazení obou finalistů se přítomní diváci dočkali hned čtyř branek! Nejprve poslal Jihlavu do dvoubrankového náskoku Policar, ale za Brno rychle odpověděl Zapletal. Na další branku se opět dlouho nečekalo, když za necelou minutu vrátil výhodou dvoubrankového náskoku svému týmu Růžička! V závěrečné minutě druhého dějství se však Brno dostalo zpět do utkání díky pohotové dorážce Řezáče!

Vstup do třetí třetiny sedl více Jihlavě, která si vytvořila díky dobrému pohybu v útočném pásmu několik slibných příležitostí. Jednu z nich zužitkoval útočně laděný bek Blaško. Od té doby hrál SK ze zabezpečené obrany, hlídal si svůj náskok a Brnu se už ani přes velkou snahu nepodařilo dostat kontaktní brankou zpět do utkání. Navíc zkušené HSK srazily v samotném závěru zbytečná vyloučení. Jedno z nich potrestal pár vteřin před koncem Policar!

Jihlava tak mohla v sobotní odpoledne odstartovat velké oslavy, neboť se jí podařilo ovládnout jihomoravskou soutěž potřetí v řadě, díky čemuž zkompletovala jako vůbec první tým v historii Moravy zlatý hattrick! Historický úspěch věnoval tým zesnulému trenéru Martinu Vrátilovi.

Do Brna navíc dorazilo 30 jihlavských fanoušků, kteří se po celé utkání starali o výbornou atmosféru a byli tím pravým šestým hráčem na hřišti. Jihlava tak měla na venkovním hřišti téměř domácí prostředí, které si pak se svými věrnými fanoušky patřičně užila po přebrání poháru bezprostředně na hřišti.

HSK Staré Brno - SK Jihlava "B" 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 22. Zapletal (Šmarda L.), 29. Řezáč (Šmarda L., Jelínek) - 10. Růžička (Danko), 19. Policar (Apeltauer), 23. Růžička (Blaško), 34. Blaško (Danko, Policar), 45. Policar (Fejt, Střecha).

Rozhodčí: Boháček, Chocholouš. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. Střely na branku: 28:31. Diváci: 81.

„Vyhrát třikrát za sebou dlouhodobou soutěž je velký úspěch. Jsem na náš tým nesmírně hrdý a jsem rád, že nám to takhle klape. Každý z týmu má na poháru lví podíl, protože po celou sezónu rozhodovali jednotlivé zápasy různí hráči, takže ta naše síla byla rozložena celoročně, nebylo to pouze o pár jednotlivcích, zkrátka týmový úspěch. Také musím smeknout před fanoušky, kteří s námi cestovali do Brna a chodili nás po celou sezónu podporovat. Moc si toho vážíme. V neposlední řadě musím vzpomenout na bývalého trenéra Vrátila, kterému chceme tento úspěch věnovat,“ prohlásil po finále spokojený kapitán Král.

SK Jihlava v probíhající sezóně slaví „double“, protože kromě ligového titulu získala už v lednu zlato z litoměřického turnaje. Úspěšná sezóna však není u konce, neboť v polovině června budou jihlavští hokejbalisté startovat na česko-slovenském superpoháru!

Brno: Chmel - Dmytryszyn, Geryk, Novák, Řezáč, Smrž - Šmarda M. "C", Baláč, Šmarda L. - Zapletal, Emmer, Holub - Šír, Jelínek, Gavenda. Trenér: Šebesta.

Jihlava: Ježek (Koch F.) - Koch J., Blaško, Harasim, Habermann, Anděl, Jiskra, Dolejší, Hrbáč - Růžička, Danko, Střecha - Policar, Zápotočný "A", Apeltauer - Fejt, Bohatý, Král "C" - Smutný, Pavlas, Materna. Trenéři: Pleško, Fejt st.