Novinky | SK Jihlava | Sportovní klub Jihlava, atletika, florbal, judo, karate
Zpět na přehled oddílů

Hokejbal

29. 03. 2017

Hokejbalisté Jihlavy absolvovali o víkendu další dvě utkání, a i když v obou vedli nad svým soupeřem o dvě branky, nevytěžili z nich nakonec ani jediný bod. Ztráta bodů znamená pokles na sedmé místo, těsně nad hranici zajišťující playoff.

První zápas na hřišti třetího Jindřichova Hradce přitom začal pro jihlavské lépe, než sami čekali. Aktivním napadáním v úvodu narušili domácí rozehrávku, z čehož vyplynuli i první šance. V 8. minutě se zpoza branky dokázal vymanit Hlavatý a přesnou ranou k tyči otevřel skóre. Stejný hráč navíc o tři minuty později našel před brankou volného Brázdu, který prostřelil Janáka podruhé. Až za stavu 2:0 se poprvé ke slovu dostali domácí, střela Slaniny ale skončila jen na břevně. O chvíli později už ale bylo sníženo, když se hned po buly přesně trefil Hunal. Zbytek první části patřil i díky početní výhodě Hradci, skóre se již ale neměnilo.

Do druhé třetiny domácí vstoupili o poznání aktivněji, brankář Koch ale dlouhé minuty dokázal odvracet všechny jejich útoky. Ve 22. minutě už byla ale i on krátký na teč Zaymla z bezprostřední blízkosti – 2:2. Hosté se do šancí příliš nedostávali, i tak se ale znovu ujali vedení. Individuální akcí se blýskl Jobák, který zblízka překonal Janáka. Radost jihlavským vydržela pouhých 61 vteřin. Domácí rychlým kontrem rozebrali jihlavskou defenzivu a Kohút uklidil míček za Kochova záda. První minuta třetí části pak definitivně rozmetala šance hostů na bodový zisk. Jihlavští dvakrát nechali na brankovišti zcela osamoceného hráče, pro kterého již nebyl problém doklepnout míček za brankovou čáru. V 35. minutě navíc Slanina po další chybě jihlavské obrany zvýšil již na 6:3, následné snížení z hole Matějky již vliv na výsledek mít nemohlo.

„Do Jindřichova Hradce jsme nejeli v optimální sestavě, i tak jsme mohli pomýšlet na body. Vše nakonec rozhodly naše chyby v úvodu třetí třetiny, kterými jsme naprosto pohřbili předchozích 30 minut hry. Bohužel se jedná o chyby, které se neustále opakují,“ nemohl být spokojený trenér Jihlavy Staněk.

Šanci na reparát měli jihlavští hned následující den, kdy na své půdě přivítali přímého konkurenta v boji o playoff, celek Dobřan. Utkání začalo z obou stran velmi opatrně a oba brankáři neměli příliš mnoho práce. V 8. minutě ale nepřesnou rozehrávku Gregora zachytil Šlehofer a ukázkovou kombinaci zakončil do odkryté klece Juráček. Jihlavané ale přispěchali s bleskovou odpovědí. Přesilovkovou kombinaci Pometla s Jobákem zužitkoval dúrazný Smutný. Stejný hráč se prosadil i o dvě minuty později. Pometlo zachytil vyhození na červené čáře a jihlavský kanonýr mířil přesně k tyči Markovi branky. Hosté otřeseni rychlým zvratem utkání kupili v defenzivě chybu za chybou a ještě před koncem první části inkasovali další úder. Brázda našel na modré Jobáka, s jehož zakončením si sice hostující brankář dokázal poradit, míček se ale nakonec od Habermanna odrazil až za jeho záda – 3:1.

Dvoubranková ztráta jakoby hosty nakopla a druhá část byla jednoznačně v jejich režii. Jihlavští se v její první polovině prakticky nedokázali vymanit z vlastní třetiny a tak nebylo překvapením, že se Dobřanům podařilo vyrovnat. Zatímco domácím se v početních výhodách nedařilo, hosté předvedli dvě přesné kombinace a začínalo se od začátku. Třetí třetina nabídla podobný scénář. Hosté byli aktivnějším týmem a jen díky Kochovi v domácí brance byl stav dlouho vyrovnaný. V 39. minutě ale hostující Juráček zakončil další přesilovkou kombinaci a překlopil skóre na stranu Dobřan. Příležitost na vyrovnání nabídl domácím svým faulem Kovářík, jihlavští ale recept na obranu hostů najít nedokázali. Poslední možnost měl na hokejce při powerplay Brázda, Marek ale jeho střelu dokázal vyrazit a udržet tak svému celku všechny body.

„Dobřany byl po většinu utkání lepší, to je potřeba si přiznat. Nám se v úvodu povedlo jít do vedení, od druhé části jsme ale úplně vyklidili pole. Takhle se o postup do playoff nebojuje,“ neskrýval rozhořčení Staněk.

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec – SK Jihlava 7:4 (1:2, 2:1, 4:1)

Branky: 12:05 Hunal (Čapek), 21:54 Zayml (Plášil), 28:17 Kohút (Zamyl, Plášil), 30:16 Slanina (Čapek, Mátl), 30:51 Škarda (Klimeš), 34:26 Slanina (Mátl), 44:18 Hunal (Zayml)-  7:25 Hlavatý (Jobák), 10:04 Brázda (Hlavatý, Jobák), 27:16 Jobák (Hlavatý), 42:59 Matějka (Hlavatý, Jobák)

Střely: 24:24              Vyloučení: 5:3           Využití: 0:1    Rozhodčí: Hrazdíra, Jemelka

Sestava SK Jihlava: Koch F.– Habermann, Jiskra, Koch J., Gregor, Vávrů -  Brázda, Hlavatý, Jobák, Matějka, Bohatý, Růžička

SK Jihlava – TJ Snack Dobřany 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branky: 8:43 Smutný (Jobák), 10:24 Smutný (Pometlo), 14:36 Habermann (Brázda) – 7:45 Juráček (Šlehofer), 17:47 Kovářík (Šlehofer, Skála), 27:30 Šlehofer (Kovářík, Šlehofer), 38:34 Juráček (Šlehofer, Kovářík), 44:58 Michálek (Vaníček)

Střely: 15:26              Vyloučení: 6:6           Využití: 1:3    Rozhodčí: Diblík, Pleško

Sestava SK Jihlava: Koch F.– Habermann, Jiskra, Koch J., Pometlo, Gregor, -  Brázda, Smutný, Jobák, Matějka, Hlavatý, Novák, Vávrů, Růžička, Bohatý