Zpět na přehled oddílů

Novinky

Závěr letošní sezóny národní házené je za námi. Kromě ligových zápasů se do něj přidal i 7. turnaj mladších žáků konaný v Jihlavě  na Den dětí. Ale pěkně popořádku:

Konec házenkářské sezóny
více zde

V sobotu 8. června  se  osm borců z oddílu SK Jihlava zúčastnilo Velké ceny Berouna. Byl  to poslední turnaj před nadcházejícími prázdninami. 

Judisté v Berouně
více zde

11. 06. 2019

Taneční workshop - Pizzica

Sraz v 17:15 na hale SK Jihlava, ukončení lekce v 19:30 hodin.

Pizzica je tradiční tanec z jihoitalské Apulie. 

Tanec SK Jihlava
více zde

Akce Okrouhlík tentokrát připadla na víkend 24.5 – 26.5.2019. Tento termín se postupně ukazoval jako jeden z nejméně vhodných, i když byl naplánovaný již od září. Postupně na tento termín začaly vyskakovat akce jako Dragon Cup, MČR mladších žáků, žákyň apod. Ve stejný termín se konala i svatba kapitána našeho Ačka J. Beránka a naší Draha musela na pohřeb tety. Následně jsme vyhodnotili, že vlastně taková akce v poklidu byla lepší než být celý víkend pryč. Poslední dva víkendy jsme si užili dost cestování a tak jsme stihli v klidu fandit i našim hokejistům na MS, ale popořadě…

Akce Okrouhlík 2019 aneb svatba, turnaje a jeden pohřeb
více zde

Béčko prvoligové Jihlavy píše v rámci vyřazovacích bojů zajímavý příběh. Nejprve bylo už ve čtvrtfinále na pokraji vyřazení, aby následně sérii s Kyjovem otočilo. Poté vyzvalo v semifinále vítěze základní části, městského rivala z Flyers. Nyní už se Jihlava chystá na finálovou sérii, která se rozehraje o nadcházejícím víkendu ve Zlíně. Hrát se bude na tři vítězné zápasy.

 

Jihlava “B“ si pošesté v řadě zahraje finále
více zde

V neděli 26. května jela družstva žen, starších žaček, dorostenek a mužů na zápasy do Humpolce.

Ženy: Humpolec x Jihlava 14:13 (5:6)

střelkyně: Kuklová (2), Zdarsová(7), Bartáková(2), Horská(2)

sestava: Mátlová- Nemcová, Tomanová, Indrová, Pojezná, Kuklová, Zdarsová, Bartáková, Horská

Jihlavské ženy zatím smůla neopustila a i v neděli prohrály s Humpolcem 13:14 (6:5). Tým byl oslaben o zraněné útočnice z posledního zápasu Jonášovou a Abrahámovou. Jihlavačky musí příští a zároveň poslední zápas, který se bude konat o nadcházejícím víkendu vyhrát, aby i přes neúspěšnou jarní sezónu obhájily druhé místo.

Muži: Humpolec x Jihlava 13:10 (7:1)

střelci: Šlejtr(3), Humler(2), Krpálek(5)

Ani jihlavským mužům se nepodařilo dovést z rozjetého Humpolce cenné body a i oni se i přes nedělní prohru, se drží na 2.místě.

Dorostenky: Humpolec x Jihlava 14:15 (10:10)

sestava: Mátlová V.-Bartáková, Pojezná, Dvořáková, Levová, Patkaňová, Horáková(7), Mátlová M.(8)

Starší žačky: Humpolec x Jihlava 19:9 (10:3)

sestava: Tomanová - Dvořáková, Levová, Turková, Drahošová, Minářová, Patkaňová (1), Suchá, Bakusová, Horáková (4), Papírníková, Mátlová (4)

více zde

20. 05. 2019

Tým elévů vyrazil v omlazené sestavě na kvalitně obsazený turnaj do Plzně. Sobotní program se konal v nádherné Z00 a Dinoparku. Večer se konala společná večeře. V neděli se vyrazilo na turnaj do areálu, který můžeme v Jihlavě jen tiše závidět. Několik hal a venkovních tenisových, fotbalových, nohejbalových hřišť s hezkým parkem a cyklostezkou na jednom místě. Krásná restaurace s venkovním posezením byla už jen třešničkou na dortu. Turnaj se stal takovým festivalem sportu, protože se zároveň konal florbalový, fotbalový a házenkářský turnaj a děti se venku bavily při delších přestávkách mezi zápasy napříč sportovními odvětvími.

Fat Pipe Open 2019
více zde

HOKEJBAL:
HBC Flyers Jihlava - SK Jihlava B 1:3
Do semifinále play-off  2. ligy Morava – jih naskočili lépe hokejbalisté SK, když v městském derby porazili Flyers 3:1 - dvakrát se trefil Mandát a jednou Apeltauer. V sérii na dva vítězné zápasy tak vedou o bod, druhý mohou získat už tuto sobotu.
 
NÁRODNÍ HÁZENÁ:
V neděli proběhly v Jihlavě zápasy žen a starších žaček proti týmu Olbramovic. Ve stejnou chvíli bojovali dorostenci a starší žáci o body v Ostopovicích.
více zde

HOKEJBAL:

HBK Kyjov - SK Jihlava B 4:6 (sobota)

SK Jihlava B - HBK Kyjov 7:6 (neděle)

Nabitý víkend za sebou mají hokejbalisté SK Jihlava B. V rámci Play-off 2. ligy vyjeli v sobotu do Kyjova na druhý čtvrtfinálový zápas. Vítězstvím 4:6 srovnali sérii na 1:1.Rozhodující zápas tak hostilo v neděli jihlavské hřiště. Už po první třetině vedl domácí tým 7:2, jenže pak hosté zabrali a při závěrečné siréně svítilo na tabuli těsné skóre 7:6. „Po první třetině už jsem si myslel, že to máme v kapse, ale opět Kyjov ukázal svoji sílu s reprezentantem Franěm, přes kterého se velmi rychle dostávají do pásma. Ve druhé a třetí třetině jsme měli také šance, kdybychom je proměnili, nemuselo z toho být takové drama,“ okomentoval zápas nejlepší domácí hráč rozhodujícího zápasu Lukáš Koudelka.

V semifinále se hokejbalisté „Béčka“ potkají s vítězem základní části HBC Flyers Jihlava. Série na dva vítězné zápasy se v podobě 24. městského derby hraje už tuto neděli.

 

NÁRODNÍ HÁZENÁ:

V neděli 12. května hostila domácí Jihlava na svém hřišti hned dva týmy. Počasí žádnému z nich nepřálo, hřiště bylo promočené, teploty nízké a hráči zmrzlí.

Ženy: SK Autonot Jihlava – TJ Sokol Vracov 15 : 20 ( 9 : 12 )

sestava: Mátlová, Zvědělíková, Zdarsová,Nemcová, Pojezná, Tomanová,  Horská,Jonášová 8, Kuklová 4, Abrahámová 3

I přes veškerou snahu jihlavské ženy nestačily na nastartovaný Vracov. Za nemocnou Linhartovou, zaskakovala na postu beka útočnice Zdarsová.

Muži: SK Autonot Jihlava – TJ Sokol Vracov 20 : 12 ( 11 : 5 )

sestava: Tomala - Berka, Mičán, Matějíček, Kaplánek - Krpálek 9, Humler M. 6, Šlejtr 3, Nožička T. 1, Seemann 1, Humler V.

Dorostenci: SK Autonot Jihlava – 1. NH BRNO 26 : 20 ( 14 : 11 )

Technický zápas ve kterém domácí celý zápas byli ve vedení a s přehledem získali oba body

sestava: Tomala, Plesl - Kaplánek, Matějíček, Suchý, Klvaňa, Vyhnálek - Šlejtr 14, Seemann 8, Hejda 3, Humler V. 1

Starší žáci: SK Autonot Jihlava „A“ – 1. NH BRNO 16 : 9 ( 8 : 1 )

Partl 8, Hejda 6, Hečko 1, Suchý 1

SK Autonot Jihlava „B“ – 1. NH BRNO 8 : 18 ( 3 : 8 )

Suchý 6, Fiala1, Feldman 1

více zde

První květnový víkend se nesl v duchu dvojice hokejbalových zápasů a výpravy boxerů na mezinárodní Turnaj Janka Zachary.

Hokejbalová play-off a úspěšné boxerky
více zde

Děkujeme našim partnerům

Sportovní klub Jihlava

Sportovní klub Jihlava byl založen v roce 1910. Sdružuje 20 neprofesionálních sportovních oddílů a svou základnou čítající 1560 členů patří mezi největší sportovní kluby v Jihlavě.

V majetku klubu jsou čtyři sportovní areály – víceúčelová hala, areál hokejbalu a házené, volejbalové kurty a loděnice, které převážně využívají oddíly klubu. Volné hodiny slouží široké sportovní veřejnosti.

K doplňkové činnosti klubu patří pronájem sportovní haly pro pořádání kulturních, společenských nebo firemních akcí a pronájem reklamních ploch v Jihlavě.