Zpět na přehled oddílů

Novinky

HOKEJBAL:
HBC Flyers Jihlava - SK Jihlava B 1:3
Do semifinále play-off  2. ligy Morava – jih naskočili lépe hokejbalisté SK, když v městském derby porazili Flyers 3:1 - dvakrát se trefil Mandát a jednou Apeltauer. V sérii na dva vítězné zápasy tak vedou o bod, druhý mohou získat už tuto sobotu.
 
NÁRODNÍ HÁZENÁ:
V neděli proběhly v Jihlavě zápasy žen a starších žaček proti týmu Olbramovic. Ve stejnou chvíli bojovali dorostenci a starší žáci o body v Ostopovicích.
více zde

HOKEJBAL:

HBK Kyjov - SK Jihlava B 4:6 (sobota)

SK Jihlava B - HBK Kyjov 7:6 (neděle)

Nabitý víkend za sebou mají hokejbalisté SK Jihlava B. V rámci Play-off 2. ligy vyjeli v sobotu do Kyjova na druhý čtvrtfinálový zápas. Vítězstvím 4:6 srovnali sérii na 1:1.Rozhodující zápas tak hostilo v neděli jihlavské hřiště. Už po první třetině vedl domácí tým 7:2, jenže pak hosté zabrali a při závěrečné siréně svítilo na tabuli těsné skóre 7:6. „Po první třetině už jsem si myslel, že to máme v kapse, ale opět Kyjov ukázal svoji sílu s reprezentantem Franěm, přes kterého se velmi rychle dostávají do pásma. Ve druhé a třetí třetině jsme měli také šance, kdybychom je proměnili, nemuselo z toho být takové drama,“ okomentoval zápas nejlepší domácí hráč rozhodujícího zápasu Lukáš Koudelka.

V semifinále se hokejbalisté „Béčka“ potkají s vítězem základní části HBC Flyers Jihlava. Série na dva vítězné zápasy se v podobě 24. městského derby hraje už tuto neděli.

 

NÁRODNÍ HÁZENÁ:

V neděli 12. května hostila domácí Jihlava na svém hřišti hned dva týmy. Počasí žádnému z nich nepřálo, hřiště bylo promočené, teploty nízké a hráči zmrzlí.

Ženy: SK Autonot Jihlava – TJ Sokol Vracov 15 : 20 ( 9 : 12 )

sestava: Mátlová, Zvědělíková, Zdarsová,Nemcová, Pojezná, Tomanová,  Horská,Jonášová 8, Kuklová 4, Abrahámová 3

I přes veškerou snahu jihlavské ženy nestačily na nastartovaný Vracov. Za nemocnou Linhartovou, zaskakovala na postu beka útočnice Zdarsová.

Muži: SK Autonot Jihlava – TJ Sokol Vracov 20 : 12 ( 11 : 5 )

sestava: Tomala - Berka, Mičán, Matějíček, Kaplánek - Krpálek 9, Humler M. 6, Šlejtr 3, Nožička T. 1, Seemann 1, Humler V.

Dorostenci: SK Autonot Jihlava – 1. NH BRNO 26 : 20 ( 14 : 11 )

Technický zápas ve kterém domácí celý zápas byli ve vedení a s přehledem získali oba body

sestava: Tomala, Plesl - Kaplánek, Matějíček, Suchý, Klvaňa, Vyhnálek - Šlejtr 14, Seemann 8, Hejda 3, Humler V. 1

Starší žáci: SK Autonot Jihlava „A“ – 1. NH BRNO 16 : 9 ( 8 : 1 )

Partl 8, Hejda 6, Hečko 1, Suchý 1

SK Autonot Jihlava „B“ – 1. NH BRNO 8 : 18 ( 3 : 8 )

Suchý 6, Fiala1, Feldman 1

více zde

První květnový víkend se nesl v duchu dvojice hokejbalových zápasů a výpravy boxerů na mezinárodní Turnaj Janka Zachary.

Hokejbalová play-off a úspěšné boxerky
více zde

V sobotu 4. května proběhl na hale SK Jihlava dvojboj – fotbal, florbal. Proti sobě nastoupili elévové a jejich rodiče a trenéři. V první hodince se odehrálo napínavé utkání plné technických fines, které skončilo velkým počtem branek a nezjištěným výsledkem.

Vítězové bez poražených
více zde

Jihlavští házenkáři a házenkářky hostili v neděli 28. dubna na domácím hřišti týmy TJ Miroslav a Draken Brno.

více zde

30. 04. 2019

V sobotu 27. dubna proběhl neligový turnaj v Jihlavě, který pořádal domácí oddíl. Turnaje se zúčastnili 3 týmy domácích elévů, 1 tým složený z mladších žáků a starších žákyň. Hippos Žďár nad Sázavou, který přijel ve skvělé formě a především hráč č. 14 vyčníval. Tento tým, jako jediný nepoznal porážku. H. Brod přijel s přípravkou a začínajícími elévy. Hobíci z DDM Jihlava a KŠ Dobronín, kde se pohybovali nejstarší hráči. Turnaj byl opět pojatý bez vyhlašování výsledků a pořadí a cílem bylo si zahrát, zkoušet si a užít si spoustu skvělých zážitků s kamarády. Na konci turnaje každý hráč obdržel medaili, nejlepší hráč týmu tričko nebo klubový hrnek a celý tým diplom a drobnosti. Nezapomnělo se ani na trenéry, kteří obdrželi klubový hrnek. Po turnaji proběhla schůzka rodičů s trenéry k následující sezoně.

Svátek florbalu
více zde

26. 04. 2019

Rozloučení se sezónou 2018/2019

12.4.2019

V pátek 5.4. proběhlo v klubové restauraci SKáčko rozloučení našich dospělých kategorií se sezónou. Protože víme, že bez podpory klubu a také bez našich trenérů by to nešlo, byl pozván i ředitel klubu pan Jiří Procházka, paní Jitka Hortenská a všichni naši florbaloví trenéři. Cílem bylo jednoznačně se potkat mimo hřiště a také si zhodnotit sezónu.

 

Florbal SK Jihlava
více zde

SK Jihlava A – HBK Bulldogs Brno 2:4

SK Jihlava B – HBK Kyjov 4:2

Sobotní souboj o čtvrté místo druholigové tabulky vyšel lépe domácím hokejbalistům. Jako první se v páté minutě trefil za hosty Prčík. O dvě minuty později srovnával jihlavský Růžička, nicméně s jednogólovým náskokem nakonec vyzněla díky Fraňovi první třetina lépe pro Kyjov. Domácí ale zabodovali ve druhé dvěma góly Krále a skóre na konečných 4:2 upravil v 36. minutě Policar. „Čekali jsme běhavý hokejbal, že se sem Kyjov přijede ještě porvat o čtvrté místo, ale asi bojují s marodkou a přijeli v sedmi lidech do pole. To tak nějak ovlivnilo zápas tím, že jsme se jim přizpůsobili. Důležité jsou tři body, ale ten herní projev byla katastrofa,“ shrnul sobotní utkání kapitán domácích Petr Král.

Gólový sestřih a hodnocení můžete shlédnout zde: https://www.youtube.com/channel/UCiviRK9O-kYoNIHoYfseRLQ

více zde

O víkendu 12. - 14. dubna vybojoval sedmnáctiletý Šimon Šuster ve váze +91 kg titul juniorského mistra ČR. V pátek měl volný los a postoupil bez zápasu. V sobotním semifinále porazil na body Jana Milenka a v nedělním finále zvítězil ve druhém kole RSC nad Michalem Adamcem.

Šimon Šuster juniorským mistrem ČR
více zde

HOKEJBAL 13. a 14. 4.:

HBC Flyers Jihlava – SK Jihlava B 4:3

Městské derby bylo tentokrát úspěšnější pro „Letce“, kteří překonali „Béčko“ 4:3. Skóre otevřel v desáté minutě Zelený (Flyers). Jednogólový náskok zůstal na tabuli až do konce druhé třetiny, kdy nejprve v 27. minutě vyrovnal Herman a v 29. poslal hokejbalisty SK do vedení Policar. Jenže už ve třetí minutě třetí třetiny srovnál Jobák (Flyers) a na Královu trefu z 35. minuty našel vzápětí rychlou odpověď Drápela (Flyers). Rozhodující gól vstřelil v 39. minutě Pospíchal (Flyers), čímž zajistil „Letcům“ tři body a přímý postup do semifinále. Jihlavské „Béčko“ čekají ještě dva zápasy základní části, kde budou bojovat o co nejlepší postavení před play-off. Už tuto sobotu přivítají na domácím hřišti Kyjov.

více zde: HBC Flyers Jihlava vs. SK Jihlava B

 

HBC JTEKT Svítkov Stars – SK Jihlava A 5:1

Nedařilo se ani „Áčku“. Až v podstatě do konce druhé třetiny drželo na půdě pardubického týmu stav 1:1, pak ale domácí zabrali a přidali čtyři góly. Jedinou branku SK Jihlava vstřelil Riedl. O Velikonoční neděli čeká na hokejbalisty SK Jihlava A domácí zápas s HBC Bulldogs Brno.

více zde

Děkujeme našim partnerům

Sportovní klub Jihlava

Sportovní klub Jihlava byl založen v roce 1910. Sdružuje 20 neprofesionálních sportovních oddílů a svou základnou čítající 1560 členů patří mezi největší sportovní kluby v Jihlavě.

V majetku klubu jsou čtyři sportovní areály – víceúčelová hala, areál hokejbalu a házené, volejbalové kurty a loděnice, které převážně využívají oddíly klubu. Volné hodiny slouží široké sportovní veřejnosti.

K doplňkové činnosti klubu patří pronájem sportovní haly pro pořádání kulturních, společenských nebo firemních akcí a pronájem reklamních ploch v Jihlavě.