Zpět na přehled oddílů

Novinky

V sobotu 4. května proběhl na hale SK Jihlava dvojboj – fotbal, florbal. Proti sobě nastoupili elévové a jejich rodiče a trenéři. V první hodince se odehrálo napínavé utkání plné technických fines, které skončilo velkým počtem branek a nezjištěným výsledkem.

Vítězové bez poražených
více zde

Jihlavští házenkáři a házenkářky hostili v neděli 28. dubna na domácím hřišti týmy TJ Miroslav a Draken Brno.

více zde

30. 04. 2019

V sobotu 27. dubna proběhl neligový turnaj v Jihlavě, který pořádal domácí oddíl. Turnaje se zúčastnili 3 týmy domácích elévů, 1 tým složený z mladších žáků a starších žákyň. Hippos Žďár nad Sázavou, který přijel ve skvělé formě a především hráč č. 14 vyčníval. Tento tým, jako jediný nepoznal porážku. H. Brod přijel s přípravkou a začínajícími elévy. Hobíci z DDM Jihlava a KŠ Dobronín, kde se pohybovali nejstarší hráči. Turnaj byl opět pojatý bez vyhlašování výsledků a pořadí a cílem bylo si zahrát, zkoušet si a užít si spoustu skvělých zážitků s kamarády. Na konci turnaje každý hráč obdržel medaili, nejlepší hráč týmu tričko nebo klubový hrnek a celý tým diplom a drobnosti. Nezapomnělo se ani na trenéry, kteří obdrželi klubový hrnek. Po turnaji proběhla schůzka rodičů s trenéry k následující sezoně.

Svátek florbalu
více zde

26. 04. 2019

Rozloučení se sezónou 2018/2019

12.4.2019

V pátek 5.4. proběhlo v klubové restauraci SKáčko rozloučení našich dospělých kategorií se sezónou. Protože víme, že bez podpory klubu a také bez našich trenérů by to nešlo, byl pozván i ředitel klubu pan Jiří Procházka, paní Jitka Hortenská a všichni naši florbaloví trenéři. Cílem bylo jednoznačně se potkat mimo hřiště a také si zhodnotit sezónu.

 

Florbal SK Jihlava
více zde

SK Jihlava A – HBK Bulldogs Brno 2:4

SK Jihlava B – HBK Kyjov 4:2

Sobotní souboj o čtvrté místo druholigové tabulky vyšel lépe domácím hokejbalistům. Jako první se v páté minutě trefil za hosty Prčík. O dvě minuty později srovnával jihlavský Růžička, nicméně s jednogólovým náskokem nakonec vyzněla díky Fraňovi první třetina lépe pro Kyjov. Domácí ale zabodovali ve druhé dvěma góly Krále a skóre na konečných 4:2 upravil v 36. minutě Policar. „Čekali jsme běhavý hokejbal, že se sem Kyjov přijede ještě porvat o čtvrté místo, ale asi bojují s marodkou a přijeli v sedmi lidech do pole. To tak nějak ovlivnilo zápas tím, že jsme se jim přizpůsobili. Důležité jsou tři body, ale ten herní projev byla katastrofa,“ shrnul sobotní utkání kapitán domácích Petr Král.

Gólový sestřih a hodnocení můžete shlédnout zde: https://www.youtube.com/channel/UCiviRK9O-kYoNIHoYfseRLQ

více zde

O víkendu 12. - 14. dubna vybojoval sedmnáctiletý Šimon Šuster ve váze +91 kg titul juniorského mistra ČR. V pátek měl volný los a postoupil bez zápasu. V sobotním semifinále porazil na body Jana Milenka a v nedělním finále zvítězil ve druhém kole RSC nad Michalem Adamcem.

Šimon Šuster juniorským mistrem ČR
více zde

HOKEJBAL 13. a 14. 4.:

HBC Flyers Jihlava – SK Jihlava B 4:3

Městské derby bylo tentokrát úspěšnější pro „Letce“, kteří překonali „Béčko“ 4:3. Skóre otevřel v desáté minutě Zelený (Flyers). Jednogólový náskok zůstal na tabuli až do konce druhé třetiny, kdy nejprve v 27. minutě vyrovnal Herman a v 29. poslal hokejbalisty SK do vedení Policar. Jenže už ve třetí minutě třetí třetiny srovnál Jobák (Flyers) a na Královu trefu z 35. minuty našel vzápětí rychlou odpověď Drápela (Flyers). Rozhodující gól vstřelil v 39. minutě Pospíchal (Flyers), čímž zajistil „Letcům“ tři body a přímý postup do semifinále. Jihlavské „Béčko“ čekají ještě dva zápasy základní části, kde budou bojovat o co nejlepší postavení před play-off. Už tuto sobotu přivítají na domácím hřišti Kyjov.

více zde: HBC Flyers Jihlava vs. SK Jihlava B

 

HBC JTEKT Svítkov Stars – SK Jihlava A 5:1

Nedařilo se ani „Áčku“. Až v podstatě do konce druhé třetiny drželo na půdě pardubického týmu stav 1:1, pak ale domácí zabrali a přidali čtyři góly. Jedinou branku SK Jihlava vstřelil Riedl. O Velikonoční neděli čeká na hokejbalisty SK Jihlava A domácí zápas s HBC Bulldogs Brno.

více zde

Veškeré jihlavské celky zavítaly v neděli 14. dubna na hřiště soupeře Draken Brno. Mužským družstvům se v Brně vůbec nedařilo a každý tým si, i přes velkou snahu, odváží porážku.

Národní házená bojovala v Brně
více zde

Na poslední turnaj v sezoně jsme dojeli do nedaleké Bystřice nad Pernštejnem. Rozšířila se nám přes týden marodka a tentokrát nemohl jet J. Koumar, V. Pachivka, M. Zoubek, A. Harasim a další opory. Poněvadž jsme vyčerpali možnosti postavit dva týmy na turnajích, tak tentokrát proběhl výběr hráčů, který byl nelehký. Za celou sezonu by si zasloužili hrát všichni, což se splní už 27.4 na domácím neligovém turnaji v Jihlavě určeném pro elévy, mladší žáky a starší žákyně.

Poslední turnaj elévů v Bystřici nad Pernštejnem
více zde

NÁRODNÍ HÁZENÁ:

O prvním dubnovém víkendu zahájili po zimní přípravě jarní sezónu členové oddílu národní házené. Mužské a ženské kategorie do ní vstoupily z druhého místa tabulky, starší žácí “A“ pak jako obhájci nejvyšší příčky. V první rundě přivítali házenkáři na domácím hřišti Ostopovice:

Starší žačky vyhrály 18:17(8:8) hlavně díky svělé střelecké kondici útočnice Horákové a chválihodného výkonu golmanky Tomanové. Střelkyně: Horáková (14), Mátlová M.(3), Patkaňová(1)

Dorostenky podlehly 18:17(7:8) hlavně díky nedopísknutému gólu, který byl vstřelen do brány soupeře sekundu po hracím čase. Střelkyně: Bartáková (7), Horáková(4), Mátlová M.(2).

V kategorii dorostenců se více dařilo hostujícímu týmu, který domácí zdolal 11:28 (5:13). Starší žáci "A" zvítězili 17:12 (6:9), starší žáci "B" podlehli 1:17 (1:7).

O nadcházejícím víkendu čeká hráče Jihlavy kolo na půdě Draken Brno.

 

HOKEJBAL:

SK Jihlava A – HBC Prachatice 2:3

Doslova až do poslední vteřiny bojovali hokejbalisté SK Jihlava „A“ nedělní bitvu proti vedoucímu týmu tabulky, Prachaticím. Skóre otevřel z šesté minutě za hosty Zavřel, o šest minut později srovnal za domácí Herman. Vyrovnaně skončila také druhá třetina, kde nejprve posunul Prachatice do vedení v 19. minutě Malecha a minutu a čtvrt před přestávkou upravil skóre na 2:2 Apeltauer. Rozhodující gól hostů padl v čase 44:59 a jeho autorem byl Valek.

 

více zde

Děkujeme našim partnerům

Sportovní klub Jihlava

Sportovní klub Jihlava byl založen v roce 1910. Sdružuje 20 neprofesionálních sportovních oddílů a svou základnou čítající 1560 členů patří mezi největší sportovní kluby v Jihlavě.

V majetku klubu jsou čtyři sportovní areály – víceúčelová hala, areál hokejbalu a házené, volejbalové kurty a loděnice, které převážně využívají oddíly klubu. Volné hodiny slouží široké sportovní veřejnosti.

K doplňkové činnosti klubu patří pronájem sportovní haly pro pořádání kulturních, společenských nebo firemních akcí a pronájem reklamních ploch v Jihlavě.