Novinky

Oddíl hokejbalu SK Jihlava pořádá:

13.ročník ORION CUP 2013

charitativní hokejbalový turnaj - 8.-9.června 2013 na hokejbalovým hřišti SK Jihlava (pod autobusovým nádražím)

Výtěžek bude věnován mateřské školce se speciálními třídami   a speciálně pedagogickým centrem v Demlově ulici v Jihlavě.

více zde

15. 05. 2013

Zápasníci v Německu střídavě úspěšně
   O uplynulém víkendu se zápasnické mládí SK Jihlava zúčastnilo velmi silně obsazeného a prestižního mezinárodního turnaje v Německém Thalheimu. Turnaj, který byl velmi kvalitně obsazen, byl zároveň závěrečnou prověrkou pro nastávající Mistrovství České republiky ve volném stylu, přestože se jihlavští zápasníci specializují na styl řeckořímský. Celkem se turnaje zúčastnilo 290 zápasníků a zápasnic ze 40 oddílů ze Slovenska, Rakouska, České republiky a samozřejmě Německa.

Nejvíce se na turnaji dařilo a také nejvíce překvapily obě dívky v jihlavské sestavě, které shodně obsadili první místa. V kategorii přípravek podala zcela bezkonkurenční výkon Kristýnka HLÁVKOVÁ, která ani jedné ze svých čtyř soupeřek nedala žádnou naději a všechny je porazila v první periodě na lopatky. Finálovou soupeřku si však dokonce vychutnala ještě více, když jí v první periodě potupila technickou převahou a v druhé ji rovněž položila na lopatky. Další zlatou zápasnicí se stala v kategorii kadetek Veronika HLÁVKOVÁ, která tak potvrdila skutečnost, že cena za nejlepšího sportovce Jihlavska do 15 let je v dobrých rukou. Obě své soupeřky, a nebyly to ledasjaké soupeřky, neboť za vše svědčí i fakt, že jedna z nich byla kadetskou reprezentantkou Rakouska, položila po perfektně provedených chvatech na lopatky.

Medailový úspěch ještě podtrhl v kategorii mladších žáků (42kg) Tomáš FLEK, který měl ve váze celkem 12 soupeřů. Ve skupině „chytil“ toho nejlepšího hned v prvním utkání, což se mu stalo nakonec osudným, neboť prohrál těsně 3:5   a 0:1 na body, přestože v první periodě už vedl 3:0 a ve druhé měl výhodu záběru „klinče“ při nerozhodném stavu 0:0. Ostatní soupeře, včetně finalisty o bronzovou medaili již zcela suverénně porazil na lopatky a nenechal tak nikoho na pochybách, že bronz je v těch správných rukách. „ Být to v řeckořímském stylu, věřím tomu, že Tomáš skupinu vyhrál a ve finále by taky nemusel být bez šancí“, dodává trenér mladších žáků Ing. Libor BÍLEK.

Těsně za stupni vítězů, tedy na nepopulární „bramborové“ příčce skončil další mladší žák (63kg) – Matěj PĚNKAVA, který překvapil svou bojovností a srdnatostí a přestože jeho soupeři byly očividně zkušenější, jednoho z nich porazil. A moc nechybělo, aby se mu to podařilo i v dalším ze čtyř utkání, čímž by do Jihlavy putovala další medaile. Naopak turnaj se moc nevyvedl dalším bojovníkům z Jihlavy – Michalu DANIEOVI (38kg), který se umístil na 9. místě (celkem 20 závodníků) a Jakubovi NĚMCOVI (34kg), který byl patnáctý z celkem 22 závodníků. „ Oba kluci postoupili do vyšší váhové kategorie, a přestože jim volný styl moc nesedí, mají do zápasu chuť a tak věřím, že si svoji smůlu vybrali teď a že si vše za čtrnáct dní na Mistrovství republiky vynahradí“, dodává trenér BÍLEK.

Za oddíl zápasu při SK Jihlava

Ing. Libor Bílek

více zde

07. 05. 2013

II. liga mužů

SK Autonot Jihlava  -  Draken Brno    13 :  7  / 6 : 4 /
Po neúspěšných předchozích duelech nastoupil domácí tým s odhodláním porazit třetí tým tabulky. Na mokrém terénu se domácí hráči lépe pohybovali. Obrana Autonotu v čele s brankářem Dvořáčkem hostující útočníky téměř k ničemu nepustila a když se v domácím útoku začal prosazovat střelecky disponovaný Gálik začalo se skóre přiklánět na stranu jihlavských. Ve druhé půlce celý tým pracoval jako jeden muž a tak velmi důležité body zůstaly doma.
Sestava:
Dvořáček – Braun, Kníže, Hos L., Berka – Gálik 9, Krpálek 2, Nožička T. 1, Barák 1 , Hos M.

16. 04. 2013

O víkendu se po dlouhé zimě již také rozběhly soutěže v národní házené.
Muži A zahájili doma s vedoucím celkem II.ligy.
Ostatní celky v oblastním přeboru vyjely na horkou půdu Drakenu Brno.

II.liga B
SK Autonot Jihlava A - Sokol Dobruška 10:18 (5:6)
Sestava:
Dvořáček - Berka, Kníže, Hos - Gálik, Barák, Krpálek, Tomáš Nožička
branky: Gálik 4, Krpálek 4, Nožička 1, Barák 1

S vedoucím celkem soutěže jsme vydrželi hrát vyrovnanou partii pouze první
poločas.Druhý poločas byl zcela v režii hostujícího týmu, který zcela v pohodě
vyhrál.Je to škoda, ale jeden prohraný zápas sezónu nerozhoduje.
Mnohem důležitější zápas bude příští neděli , kdy hrajeme místní derby v
Humpolci.

ženy
Draken Brno „A“ – SK Autonot Jihlava 17 : 13 ( 11 : 6 )
muži
Draken Brno „B“ – SK Autonot Jihlava „B“ 25 : 19 ( 13 : 9 )
Pruknar R. - Pruknar T., Samek, Lang, Gilbert - Mičán 9, Nožička L. 8, Hos 2
dorostenci
Draken Brno „A“ – SK Autonot Jihlava 32 : 15 ( 15 : 7 )
Hos 8, Rychnovský 3, Hortenský 2, Samek 2
Starší žákyně
Draken Brno – SK Autonot Jihlava „A“ 8 : 21 ( 6 : 10 )
Draken Brno – SK Autonot Jihlava „B“ 14 : 4

více zde

05. 04. 2013

více zde

27. 03. 2013

Elba DDM Ústí nad Labem - SK Toptrans Jihlava 3:2 po prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)

Branky:7:08 Poláček, 11:09 Růžička (Langthaler), 46:30 Zápotocký (Plachý, Poláček) - 6:45 Střecha (Smutný, Jobák) , 38:41 Blaško (Střecha).

Střely: 31:31, vyloučení: 5:6, využití přesilovek: 0:1, diváků: 88, rozhodčí:, Kettner, Záhora

Elba DDM Ústí nad Labem - SK Toptrans Jihlava 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

Branky: 0:53 Adam (Štěpánek), 28:46 Štěpánek (Soukup, Prášek), 36:42 Štěpánek (Soukup, Adam)   - 9:33 Střecha (Smutný) , 11:40 Smutný (Střecha, Jobák), 24:39 Střecha (Smutný, Jobák), 42:41 Smutný (Střecha, Jobák), 44:34 Třetina (Smutný) .

Střely: 27:27, vyloučení: 8:10, využití přesilovek: 2:1,   diváků:91, rozhodčí: Diblík, Gráca

Sestava SK Toptrans: Humlíček (Štefl) – Blaško, Vávrů. Brázda, Homola, Jakoubek, Gregor – Střecha, Danko, Třetina, Jobák, Smutný, Fiala, Průcha, Javorka, Matějka

více zde

20. 03. 2013

HBC Hradec Králové 1988 - SK Toptrans Jihlava 5:3 (2:2, 0:1, 3:0)

Branky: 4:19 Lux , 12:09 Lux (Novák, Bacovský). 30:19 Bacovský, 33:02 Novák (Bacovský), 44:37 Lux (Bacovský) - 4:45 Vávrů (Smutný), 7:48 Danko (Třetina), 20:25 Střecha (Jobák, Třetina)
Střely: 28:19, vyloučení: 4:4, využití přesilovek: 1:1, diváků: 70, rozhodčí: Šprincl, Polášek

SK OEZ Testa Letohrad - SK Toptrans Jihlava 0:9 (0:1, 0:1, 0:7)

Branky:1:35 Trávník (Jakoubek), 28:44 Smutný (Brázda), 32:52 Jobák (Danko), 34:31 Smutný (Jobák,Třetina), 37:34 Střecha (Smutný, Jobák), 39:46 Třetina (Jobák), 41:55 Danko (Jakoubek), 42:17 Třetina (Danko), 44:09 Javorka (Matějka).

Střely: 28:53, vyloučení: 5:6, využití přesilovek: 0:2, diváků:23, rozhodčí: Šprincl, Polášek

Sestava SK Toptrans: Humlíček (Štefl) – Blaško, Homola, Vávrů, Šmíd, Gregor, Jakoubek – Danko, Střecha, Třetina, Jobák, Smutný, Brázda, Javorka, Matějka, Trávník

více zde

13. 03. 2013

SK Toptrans Jihlava - HBC Pento Most 4:2 (2:1,2:1,0:0)

Branky: 6:33 Průcha (Matějka), 12:17 Jobák (Smutný), 19:43 Smutný (Jobák), 21:30 Jobák (Šmíd, Smutný) - 6:09 Málek, 26:02 Kypet (Koudelka, Hulín)

Střely: 24:26, vyloučení: 11:12, využití přesilovek: 4:1, oslabení: 0:1, diváků: 58, rozhodčí:Černý, Prudík.

SK Toptrans Jihlava - Elba DDM Ústí nad Labem 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Branky: 9:18 Třetina (Střecha), 11:46 Jobák (Třetina)

Střely: 20:32, vyloučení: 11:10, využití přesilovek: 1:0, oslabení: 0:0, diváků: 61, rozhodčí: Boháček, Hrazdira

Sestava Sk Toptrans: Humlíček (proti mostu Bártů, proti Ústí Štefl) – Blaško, Homola, Šmíd, Šerý, Vávrů, Jakoubek – Třetina, Danko, Střecha, Brázda, Smutný, Jobák, Fiala, matějka, Průcha, Javorka

více zde

Slalom a karneval na Čeřínku
Lyžařská škola na Čeřínku ve spolupráci s Lyžařským areálem Čeřínek pořádají tuto neděli, to je 3. března, tradiční amatérské lyžařské závody ve slalomu na sjezdovce Čeřínek. Závodit může každý, kdo se dostaví do areálu v neděli do 9:30 hodin k zápisu. Start závodu bude v 10:00. Soutěžit se bude ve čtyřech věkových kategoriích rozdělených ještě na muže a ženy.
První tři v každé kategorii obdrží jako cenu volné jízdenky do areálu a drobné věcné ceny.
Kategorie : Do 9 let, 10 –15 let, 16 – 20 let a 21 let a výše. Obě kategorie budou jak pro muže, tak pro ženy.
Účastníci se mohou též přihlásit předem a to prostřednictvím e-mailu na adresu lyze.cerinek@seznam.cz.
Po ukončení závodů bude na sjezdovce probíhat tradiční karneval. Všichni lyžaři, kteří budou mít masky, mohou po dobu reje masek, jezdit na obou vlecích od 13:00 – 16:00 hodin zdarma.
Lyžařský areál Čeřínek
tel. 603 424 662

více zde

18. 02. 2013

V sobotu 16.2.2013 se konal 16. ročník Memoriálu Josefa Volného.
Klání se zúčastnilo 5 týmů. Tahákem byla účast několikanásobného mistra ČR z posledních let prvoligového 1.NH Brno. Svoji úroveň předvedla druholigová družstva Dobrušky, Humpolce a domácí A tým SK Autonot Jihlava. Pátým   byl domácí B tým, hrající Jihomoravský oblastní přebor. Hned v úvodním utkání se zrodilo velké překvapení, když domácí záloha zaskočila nekoncentrovaný SK Autonot Jihlava A a gólem z trestného hodu po hracím čase zvítězila 15 : 14. Dalším překvapením skončilo hned druhé utkání, kdy se Jiskra Humpolec vytáhla na prvoligový, ale ne zcela kompletní tým 1.NH Brno a vydřela remízu 8:8. Ostatní utkání již skončila dle papírových předpokladů. Za zmínku snad ještě stojí smolná prohra 11:10 domácí zálohy se Sokolem Dobruška, když celý druhý poločas domácí vedli a ještě neproměnili pokutový hod.

Celkovým vítězem se s přehledem stal tým 1. NH Brno. Na domácí A tým zůstalo po úvodním zaváhání až třetí místo za druhou Dobruškou.

Do hlediště sportovní haly SK Jihlava si našlo cestu 60 diváků a s píšťalkou střídavě rozhodovali Josef Váca a Jaroslav Buřval.